Zapowiedź meczu Unia Hrubieszów – Cosmos Józefów

W niedzielę 15 września w ramach VII kolejki Zamojskiej Klasy Okręgowej Unia Hrubieszów zmierzy się na wyjeździe z Cosmosem Józefów. Mecz poprowadzi trójka sędziowska w składzie: Węgrzyn, Malec, Szykuła. Początek spotkania godz. 17:00.

Reklamy

Ostatni raz Unia Hrubieszów grała z Cosmosem Józefów w sezonie 2010/2011, kiedy to w meczu rozgrywanym w Mirczu (stadion w Hrubieszowie w tamtym czasie przechodził przebudowę), „biało – niebiescy” wygrali 4:0 po bramkach Barana, Okoniewskigo, Rafała Oleszczuka i jego brata Krystiana Oleszczuka.  

Cosmos pożegnał się po tym sezonie z okręgówką, mając w końcowym rozrachunku tylko siedem punktów na swoim koncie. Drużyna z Józefowa w sezonie 2008/2009 walnie przyczyniła się do spadku Unii po 40 latach do A-klasy, kiedy to w decydującym meczu w Hrubieszowie, Cosmos strzela dwa gole w ostatnich minutach meczu i tym samym zapewnia sobie zwycięstwo i utrzymanie w lidze. 

Teraz los znów sprawił, że obie drużyny zagrają o ligowe punkty. Zarówno Cosmos, jak i Unia wychodzą z dołka, bowiem w dwóch ostatnich spotkaniach obie drużyny odnotowały zwycięstwa. Rzecz jasna, każda ze stron będzie chciała podtrzymać dobrą passę. Na początku tegoż artykułu przypomniałem kibicom trochę historii z rywalizacji tych dwóch drużyn, aby pokazać, że spotkania z udziałem Cosmos i Unii zawsze dostarczają emocji, zawsze w tych meczach coś się dzieje. Zapewne i tym razem nie będzie inaczej.

Unia Hrubieszów pod wodzą nowego trenera Marcina Nowaka odżyła i zmierza we właściwym kierunku, co pokazują ostatnie wyniki. Teraz czas na kolejny krok i kolejny ważny mecz. Dla Unii Hrubieszów nie ma mniej ważnych spotkań. Każdy mecz jest ważny, każdy wymaga maksymalnego zaangażowania i walki do ostatnich minut meczu. Kapitan naszej drużyny Szymon Nowak wie, jak na boisku motywować sowich kolegów tak, aby wspólnym wysiłkiem osiągnąć założony cel, jakim jest zwycięstwo. 


Józek

Na zdjęciu – Krystian Oleszczuk, który był jednym ze strzelców bramek dla Unii w meczu z Cosmosem w sezonie 2010/2011.