9 grudnia 2023

Zapowiedź meczu Unia – Janowianka. Wypowiedzi przedmeczowe

W niedzielę 27 września o godz. 16:00 w ramach 8 kolejki IV ligi lubelskiej Unia Hrubieszów zmierzy się z Janowianką Janów Lubelski. Mecz poprowadzi trójka sędziowska w składzie: Kalinowski, Ripper, Bocheńczyk.

Reklamy

 

Janowianka Janów Lubelski po niezbyt udanym początku sezonu, obecnie prezentuje się bardzo przyzwoicie gdzie po siedmiu rozegranych kolejkach ma na swoim koncie dwanaście punktów, co daje szóste miejsce w ligowej tabeli. Janowianka jak do tej pory wygrywała trzykrotnie, tyle też samo remisowała i tylko raz schodziła z boiska pokonana.

Zespół z Janowa Lubelskiego swoje zwycięstwa w IV lidze zawdzięcza grze na swoim terenie. Na wyjazdach zespół Marka Krzysztonia radzi już sobie znacznie poniżej oczekiwań. Można, zatem się spodziewać, że Janowianka grając w Hrubieszowie, będzie chciała wygrać i odwrócić dla siebie niekorzystną kartę wyjazdową. Warto podkreślić, że niedzielny rywal Unii Hrubieszów, to zespół bardzo waleczny, który gra do ostatniego gwizdka sędziego.

Reklamy

Unia Hrubieszów po dwóch porażkach z rzędu, będzie chciała rzecz jasna wygrać przed własną publicznością. Biało-niebiescy są zewsząd chwaleni za dobrą grę, która jednak nie przekłada się na zdobycze punktowe. Może, zatem warto na chwilę porzucić ładny styl gry, kosztem wyrafinowanej walki, która przyniesie zwycięstwo i ważne punkty.

Na mecz z Janowianką, podopieczni Marcina Nowaka muszą być w pełni przygotowani i skoncentrowani, bowiem czeka ich prawdziwa batalia. W Hrubieszowie zapowiada się mecz walki, w którym każda ze stron będzie chciała zgarnąć trzy punkty. To wszystko powoduje, że emocji piłkarskich na stadionie HOSiR na pewno nie zabraknie.


SYTUACJA KADROWA

Marcin Nowak (trener Unii): – Na spotkanie z Janowianką mam praktycznie do dyspozycji całą naszą kadrę. Zabraknie jedynie Siergieja Borysa, który od dłuższego czasu nie gra z powodu kontuzji.

Marek Krzysztoń (trener Janowianki): – W spotkaniu z Motorem Lublin niestety Łukasz Mierzwa zerwał wiązadła. Z powodów osobistych nie będę miał do dyspozycji także Patryka Sadowskiego.


WYPOWIEDŹ NA TEMAT RYWALA

Marcin Nowak (trener Unii): – Janowianka bardzo dobrze wystartowała i po samych wynikach widać, że to mocny rywal. Wiem o zespole z Janowa Lubelskiego, że jest to silna, motoryczna i przede wszystkim bardziej doświadczona drużyna. Będziemy się starali w końcu przełamać naszą złą passę. Nasza gra wygląda naprawdę fajnie, ale brakuje tego co najważniejsze.

Marek Krzysztoń (trener Janowianki): – Postaramy się z dalekiego wyjazdu przywieźć punkty. Naszym nadrzędnym celem jest nie przegrać, a może nawet wygrać. Unia to solidny beniaminek , który będzie się chciał dobrze pokazać przed własną publicznością. Mam nadzieję, że poprawimy naszą formę na wyjazdach – chociaż do takiej jak w poprzednim sezonie.

Źródło: www.lubsport.pljózek