Zapowiedź meczu Unia – Podlasie

W niedzielę 13 września o godz. 16:00 w ramach VI kolejki IV ligi lubelskiej Unia Hrubieszów zmierzy się z Podlasiem Biała Podlaska. Mecz poprowadzi trójka sędziowska w składzie: Piotr Gnaś, Jerzy Marciniak, Przemysław Kołtun.

Reklamy

 

Podlasie Biała Podlaska to zdecydowany lider tabeli IV ligi lubelskiej oraz główny faworyt do awansu. Drużyna z Białej Podlaski jak dotychczas wygrała wszystkie pięć spotkań i dzięki temu na swoim koncie ma komplet punktów. Jeszcze lepiej prezentuje się bilans bramkowy. Dwadzieścia trzy bramki strzelone na siedem straconych.

O sile Podlasia najbardziej przekonała się Granica Dorohusk, kiedy to przegrała aż 8:0.  Faworytem niedzielnego meczu w Hrubieszowie jest oczywiście Podlasie, które zapowiada przyjazd po trzy punkty. Warto też podkreślić, że najlepszymi strzelcami w drużynie gości są Adami Wiraszka (6 goli) oraz Jakub Syryjczyk (3 gole).


***


Unia Hrubieszów jeszcze w poprzednim sezonie, grając w Zamojskiej Klasie Okręgowej dzierżyła miano zdecydowanego lidera, hegemona rozgrywek. Teraz będąc w nowej roli, jako beniaminek będzie musiała zmierzyć się właśnie z przeciwnikiem, który nie ukrywa swoich aspiracji III ligowych i jest liderem rozgrywek. Podopiecznych Marcina Nowaka czeka bardzo trudne i wymagające spotkanie. To w Hrubieszowie wiedzą wszyscy i z tego faktu zdają sobie sprawę także nasi zawodnicy.

W niedzielnym meczu nie będzie miejsca na błędy, bowiem Podlasie potrafi to bezlitośnie wykorzystać. Można się spodziewać, że goście od pierwszych minut ruszą do ataku, więc Unia będzie musiała przetrzymać napór przeciwnika, a następnie umiejętnie wyjść z akacją. Do Hrubieszowa przyjeżdża silne i pewne swego Podlasie, ale Unia już nie raz pokazała, że potrafi z wymagającym rywalem pokazać się z jak najlepszej strony. Unia Hrubieszów jest przygotowana na walkę.józek