W niedzielę 29 maja 2022 roku, w miejscowości Nielisz odbędzie się I edycja biegu Olejarska Dycha. Pomysłodawcą jest Polskie Stowarzyszenie Producentów Oleju.

Reklamy

W miejscowości Nielisz, nad zalewem Nielisz, z trasą biegnącą przez kwitnące pola rzepaku, odbędzie się I edycja biegu Olejarska Dycha.  Pomysłodawcą wydarzenia jest Polskie Stowarzyszenie Producentów Oleju, a cele imprezy to promocja biegania w branży olejarskiej, komunikacja korzyści płynących z włączenia oleju rzepakowego do diety sportowca-amatora oraz zorganizowanie imprezy, która na stałe wejdzie do kalendarzy pasjonatów biegania w terenie.

Ciągnące się po horyzont żółte pola kwitnącego rzepaku, błękit majowego nieba, ciche leśne ścieżki, meta i wspólny posiłek na plaży nad szumiącą wodą zbiornika Nielisz to główne atrakcje nowej imprezy. Start biegu zaplanowany jest na godzinę 10:00 w ostatnią majową niedzielę, czyli 29 maja 2022,  w miejscowości Nielisz nieopodal Szczebrzeszyna. Dystans biegu to 10 km, a trasa wyznaczona zostanie polnymi i leśnymi ścieżkami. Meta biegu będzie na plaży. Tam również odbędzie się wspólny posiłek i dekoracje. Limit uczestników to 250 osób, a limit czasu wynosi 90 minut. Dzięki temu w biegu mogą wziąć udział również początkujący zawodnicy.

Reklamy

W ramach wydarzenia odbędą się I Mistrzostwa Polski Olejarzy (klasyfikacja branżowa). Osoby uprawnione do startu w kategorii Mistrzostwa Polski Olejarzy to przedstawiciele zakładów tłuszczowych i firm produkujących olej rzepakowy, rolnicy – producenci rzepaku, członkowie organizacji branżowych tj. Polskiego Stowarzyszenia Producentów Oleju (PSPO) oraz Krajowego Zrzeszenia Producentów Rzepaku i Roślin Białkowych (KZPRiRB). Chęć udziału w kategorii Mistrzostwa Polski Olejarzy należy zaznaczyć w formularzu zgłoszeń online. Biorąc pod uwagę pobliski Zakład Tłuszczowy w Bodaczowie oraz uprawy rzepaku w regionie, liczymy na dużą frekwencję osób z branży!

Wszyscy uczestnicy otrzymają imienny numer startowy, pamiątkową chustę z logo wydarzenia, torbę bawełnianą oraz butelkę oleju rzepakowego z limitowanej serii. Na trasie przewidziane są punkty nawodnienia, a na mecie – posiłek regeneracyjny. Na zawodników, którzy ukończą bieg w limicie, czekać będzie pamiątkowy medal na mecie.

Organizatorzy zaplanowali klasyfikację OPEN K/M, trzy dodatkowe klasyfikacje wiekowe K/M oraz klasyfikację branżową. Zawodnicy, które zajmą miejsca I-III K/M  we wspomnianych klasyfikacjach otrzymają pamiątkowe statuetki i upominki. Klasyfikacja wiekowa oraz branżowa dublują się z OPEN.

Zapisy online: https://b4sportonline.pl/olejarska_dycha/  do dnia 20 maja 2022 r.

Wysokość opłaty startowej to 40 zł.

Po upływie tego terminu zapisy możliwe będą w Biurze Zawodów w dniu biegu, tj 29 maja 2022 (niedziela), a wysokość opłaty startowej w dniu imprezy wyniesie 60 zł. Zawodnicy w kategorii Mistrzostwa Polski Olejarzy oraz osoby w wieku 70+ są zwolnione z opłaty startowej.

Biuro Zawodów będzie działało w miasteczku biegowym w godzinach 8:00-9:30.

Organizator: Polskie Stowarzyszenie Producentów Oleju. Wydarzenie finansowane z Funduszu Promocji Roślin Oleistych. Partner: Gmina Nielisz. Realizacja: Fundacja Run Vegan.

­

(info, grafika: GUT Team, Fundacja Run Vegan)


Zobacz też:

Organizatorzy zapraszają na IX Bieg Wokół Twierdzy Zamość 2022

Organizatorzy zapraszają na IX Bieg Wokół Twierdzy Zamość 2022

LubieHrubie na Twitterze