Zapraszamy na I edycję międzynarodowego turnieju unihokeja Hrubieszów Cup

W dniach 13 – 14 stycznia 2018 w hali sportowej przy w Szkole Podstawowej nr 2 w Hrubieszowie, odbędzie się I edycja międzynarodowego turnieju unihokeja „Hrubieszów Cup”.

Reklamy

 

Stowarzyszenie sportowe LUKS “Grześ” Hrubieszów funkcjonuje od  maja 1998 roku. Założyciele za główny cel postawili sobie rozpropagowanie nowej dyscypliny sportowej jaką był wówczas unihokej w mieście Hrubieszów, poprzez wprowadzenie drużyny do ogólnopolskiej ligi  unihokeja kategorii dzieci, udział i organizację międzyklubowych turniejów oraz rozwój kolejnych grup wiekowych.

W ciągu ostatnich kilku lat zespół konkurował w różnych kategoriach grup wiekowych z powodzeniem reprezentując miasto Hrubieszów zarówno w Polsce jak i za granicą. Do głównych sukcesów ostatnich lat zaliczyć można m.in.

  • 2009 – Mistrzostwa Polski Juniorów Starszych – 3 miejsce

  • 2010 – I Liga Seniorów sezon 2009/2010 – 4 miejsce

  • 2011 – I Liga Seniorów sezon 2010/2011 – 1 miejsce – awans do Ekstraligi

  • 2012 – Ekstraliga Seniorów – 7 miejsce

  • 2013 – Mistrzostwa Polski Juniorów Starszych – 9 miejsce

  • 2017 – Ukraina Open – 1 miejsce w kategori seniorskiej

Udział zespołu w międzynarodowym turnieju na Ukrainie umożliwił nawiązanie szeregu kontaktów z klubami i działaczami sportowymi zarówno z Ukrainy jak i z innych państw europejskich m.in. Czech, Słowacji, Węgier, Białorusi czy Łotwy. Już w trakcie trwania turnieju na Ukrainie w czerwcu 2017, wspólnie z działaczami polskiego jak i ukraińskiego związku unihokeja podjęto decyzję o organizacji międzynarodowego turnieju unihokeja w Hrubieszowie, którega I edycja “Hrubieszów Cup” odbędzie się w dniach 13-14 stycznia 2018 w Hrubieszowie w Szkole Podstawowej nr 2 przy ul. Żeromskiego 29.

W trakcie I edycji zawody prowadzone będą w dwóch kategoriach wiekowych U-14 oraz senior i jedynie ze względów organizacyjnych oraz finansowych ilość drużyn została ograniczona do 16 – 8 drużyn na każdą kategorię.

Organizatorzy za główny cel turnieju styczniowego stawiają sobie przede wszystkim stworzenie solidnej bazy do organizacji przyszłych, znacznie większych międzynarodowych wydarzeń turniejowych o podobnym charakterze oraz promocję sportu unihokeja w regionie. Doskonale rozumiemy jak ważna dla nas w ogólnej promocji przedsięwzięcia będzie pomoc mediów. Zdajemy sobie sprawę iż nagłośnienie wydarzenia pozwoli na zainteresowanie tym sportem znacznie więcej osób z różnych grup wiekowych, a w szczególności rodziców szukających alternatywnych form aktywizacji sportowej dla własnych dzieci.

W związku z tym, jako Stowarzyszenie LUKS “Grześ” Hrubieszów, chcielibyśmy oficjalnie zaprosić wszystkich kibiców do wzięcia uczestnictwa w tym właśnie wydarzeniu. Zawody ruszają o godzinie 8.00 w sobotę (13.01.2017), oficjalne otwarcie turnieju zaplanowane jest na ok 10 – 11. Zarówno w sobotę, jak i w niedzielę mecze prowadzone będą do późnych godzin wieczornych.

Wstęp  WOLNY!

 

Zarząd Stowarzyszenia LUKS “Grześ” Hrubieszów