Zapraszamy na V Turniej Służb Mundurowych w Piłce Nożnej im. kpr. mgr. Wojciecha Kowalczuka

30 sierpnia 2019 r. na boiskach Hrubieszowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbędzie się V Turniej Służb Mundurowych w Piłce Nożnej im. kpr. mgr. Wojciecha Kowalczuka.

Reklamy

 

Turniej ma szczególny charakter, jest okazją do wspomnienia funkcjonariusza hrubieszowskiego zakładu karnego – kpr. Wojciecha Kowalczuka, ale także tragicznie zmarłego w 2017 roku funkcjonariusza hrubieszowskiej jednostki – kpr. Kamila Bajerczaka.

Pomysł na zorganizowanie turnieju pojawił się rok po tragicznym wypadku kpr. Wojciecha Kowalczuka w 2014 roku. Kilku funkcjonariuszy hrubieszowskiej jednostki wyszło z inicjatywną zorganizowania rozgrywek sportowych, których nadrzędym celem miało być uczczenie pamięci tragicznie zmarłego kolegi.

Inicjatywa ta szybko znalazła poparcie wśród kierownictwa więziennictwa oraz lokalnych władz. Tym sposobem Turniej Służb Mundurowych w Piłce Nożnej im. kpr. mgr. Wojciecha Kowalczuka stał się cykliczną imprezą, która na stałe wpisła się w kalendarz wydarzeń sportowych Okręgowego Inspektoratu Służby Więziennej w Lublinie.

Turniej sprzyja integracji funkcjonariuszy Służby Więziennej z przedstawicielami innych służb mundurowych. Co roku przyciąga do udziału wielu uczestników i kibiców, tworząc niepowtarzalny klimat i zawsze niezapomnianą atmosferę.

Początek turnieju o godz. 9.00.