Zaproszamy na lekkoatletyczne Mistrzostwa Polski LZS

W dniach 4-5.06.2016 r. na stadionie w Zamościu odbędą się Mistrzostw Krajowego Zrzeszenia LZS w Lekkiej Atletyce, w których również pod kierownictwem trenerów Tomasza Magdziaka i Mirosława Kamienia będą startować lekkoatleci hrubieszowskiej Unii i którzy chętnie usłyszeliby wsparcie kibiców. Poniżej program minutowy i trochę wspomnień z historii.

Reklamy

 

Program minutowy

 

Regulamin

 

***

 

Zgłoszenie Unii Hrubieszów:

 

1    BARANOWSKI Michał            10 km ch M j

2    BIELECKI Marcin                  Oszczep M (800) j

3    ŁOZA Dawid                        1500m M j

4    ŁOZA Dawid                        800m M j

5    ŁOZA Dawid                        4x400m M

6    MISIASZEK Kacper               3000m M jm

7    PAWELEC Albert                  4x400m M

8    PAWELEC Albert                  5000m M

9    PAWELEC Albert                  200m M j

10  ROMASZKO Albert                5000m M

11  ROMASZKO Albert                3000m M j

12  ROMASZKO Albert                4x400m M

13  SKORUPA Łucja                   2000m prz.K

14  SKORUPA Łucja                   800m K jm

15  SONIAK Piotr                       400m pł M j

16  SONIAK Piotr                       4x400m M

17  TRYBUŁA Agata                    1500m K j

18  TRYBUŁA Agata                    3000m K

19  WAŚ Karolina                      2000m prz.K

20  ZAJĄC Szymon                     100m M jm

21  ZAJĄC Szymon                     200m M jm

22  ZAŁUSKI Szymon                 200m M jm

23  ZAŁUSKI Szymon                 100m M jm

24  ZAŁUSKI Szymon                 4x400m M

 

***

 

Mistrzostwa Polski Zrzeszenia LZS w Lekkiej Atletyce 7-8.06.2014 r. Biała Podlaska –Juniorzy młodsi (17-16 lat) 13. Przemysław Maciejewski 400 m – 56,72 r., 17. Dawid Łoza 1500 m – 4:44,14., Juniorzy (19-18 lat)Brąz Michał Łopocki 400 m – 49,60, Dyskw. Michał Łopocki 200 m – falstart. Drużynowo: 1. Podlasie Białystok – 292 pkt., 2. Agros Zamość – 157,5p., 78. Unia Hrubieszów – 6 pkt., Sklasyfikowano 91 klubów. 

W dniach 8/9.06.2013 r. aż w Słupsku przeprowadzono Lekkoatletyczne Mistrzostwa Polski Zrzeszenia LZS.  Młodzieżowcy ur. 1991 – 1993 Srebro Albin Zacharczuk 800 m – 1:56,71.Juniorzy młodsi ur. 1996/1997 7. Michał Łopocki 100 m – Finał – 11,46 (w. +1,7), El. 2/3 seria – 11,43 (w.+1,5), 8. Michał Łopocki 200 m – 23,19 (+ 0,4).

 

***

 

MEDALIŚCI MISTRZOSTW POLSKI i Igrzysk L Z S

 

Zawody na stadionie – MEDALE ZŁOTE zdobyli:

 

Urbanowicz Jacek          kula 5 kg      13.30        1968

Klinszport Marek           oszczep       63.68         1974

Zawadzka Danuta         W dal           5.54          1975

Watras Łucja                 1500 m        4:50,2        975

Pańczyk Jolanta            400 m          1:01,2        1975

Klinszport Marek           Oszczep       67.40         1975

Furmanek Wiesław        3000 m        ?                1976

Pańczyk Jolanta            400 pł.         ?                1976

Watras Marek               5000 m        15:15,4      1977

Szczepańska Anna        100 m          12,3           1977

Pańczyk Jolanta            400 pł.         1:04,3        1977

Wróbel Tadeusz            800 m          ?                1979

Ulidowska Marzanna     3000 m        ?                1979

Barański Ireneusz         110 pł.         15,3           1980

Barański Ireneusz         400 pł.         54,4           1980

Muzyczuk Małgorzata    400 pł.         1:03,4        1980

Paczos Maria                 800 m          2:11,4        1980

Barański Ireneusz         110 pł.         15,29         1981

Barański Ireneusz         400 pł.         ?                1981

Kotko Jolanta                200 m          26,08         1981

Łukasiewicz Robert       Ch.10 km     47:08,4      1981

Paczos Maria                 1500 m        4:26,34      1981

Paczos Maria                 800 m          ?                1981

Jakubiak Janusz            Wzwyż         2.00           1982

Kapusta Andrzej           3000 m        8:52,2        1982

Paczos Maria                 800 m          2:12,4        1982

Jakubiak Janusz            Wzwyż         2.05           1983

Jakubiak Janusz            W dal           6.87           1983

Kotko Jolanta                400 m          58,22         1983

Kotko Jolanta                400 pł.         1:04,59      1983

Śniosek Halina              3000 m        10:18,74    1983

Sulowski Edmund          Dysk            44.96         1983

Lubawski Radosław      400 pł.         55,41         1984

Lenard Beata                3000 m        10:39,46    1984

Lubawski Radosław      400 m          49,48         1985

Lubawski Radosław      400 pł.         53,95         1985

Naja Tomasz                 100 m          12,00         1985

Wyroślak Izabela          Ch. 5 km.     25:27,8      1986

Kozielski Artur               Oszczep       56.58         1986

Wołk Elżbieta                Ch. 5 km.     26:43,51    1987

Sienkiewicz Jarosław     Kula mł.       12.82         1987

Brzozowska Dorota       100 m          12,29         1988

Brzozowska Dorota       200 m          25,55         1988

Kwiatkowska Anna        100 pł. (J)     15,15        1989

Kwiatkowska Anna        400 pł.         64,68         1989

Brzozowska Dorota       100 m          12,19         1989

Brzozowska Dorota       200 m          25,34         1989

Kitliński Piotr                 800 m          1:54,49      1989

Krzyżanowski Andrzej   100 m          11,80         1989

Kamień Mirosław           1000 m        2:41,94      1989

Kwiatkowska Anna        100 pł. (J)     15,62        1990

Kitliński Piotr                 800 m          1:53,54      1990

Kwiatkowska Anna        400 pł.         64,25         1990

Kitliński Piotr                 1500 m        3:56,68      1990

Paluch Agata                 100 pł.         16,58         1991

Pieniak Mariola              400 pł.         1:04,48      1991

Kitliński Piotr                 800 m          1:56,93      1991

Piekarska Anna             200 m          26,85         1994

Śliwiński Michał              400 pł.         56,28         1996

Śliwiński Michał              110pł.Jmł     16,24         1996

Sulowski Edmund          Kula sen.     15.08         1997

Kamień Mirosław           4×400 m       3:23,46      1998

Śliwiński Michał             4 x 400m      3:23,46      1998

Sulowski Edmund         Dysk             44.49         1999

Dąbrowska Sylwia         200 m          25,01         2002

Kern Artur                     1500 m        3:53,50      2002

Paczała Justyna            w dal            5.35           2003

Dąbrowska Sylwia         200 m          25,16         2004

Fedaczyński Rafał          Ch.10 km     41:09,99    2004

Szostak Paweł              3000 m        8:34,57      2011

Szostak Paweł              3000 m        8:33,99      2012

 

Razem 71 złotych medali!

 

***


Wspomnienia

 

mak 

Osobiście mam do tych zawodów sentyment, ponieważ w 1968 r. zająłem 8 miejsce w 10-bou la a w 1971 byłem 11. na 1500 m. W następnych latach będąc już trenerem starałem się zawodników tak przygotować, aby byli gotowi do walki o medale i często plany były zrealizowane, za co jeszcze raz medalistkom i medalistom – Gratuluję i Dziękuję!


Małgorzata Muzyczuk 

W moim okresie rozgrywano Mistrzostwa Polski LZS w kategorii Juniorek i to do lat 18. Startowałam trzykrotnie, w 1980 r. po zdobyciu srebrnego medalu w biegu na 400 m z rekordem życiowym 58,3 sek. na drugi dzień przystąpiłam do biegu na 400 m p.pł, kilka rywalek było na moim poziomie, a nawet lepszych, czułam się znakomicie, więc ruszyłam ostro, czułam, że prowadzę, ale przed szóstym płotkiem mocno zadrobiłam, co mnie wybiło z rytmu, a rywalki zbliżyły się, na ostatniej prostej musiałam stoczyć zacięty pojedynek szczególnie z jedną z rywalek, na dodatek mistrzynią sprzed roku, kiedy pokonałam ostatni płotek byłam z pół metra przed nią, każda z nas „dusiła do dechy”, ale nie dałam się, wygrałam o 0,1 sekundy (1:03,4). Po biegu byłam szczęśliwa, ale później żałowałam, że tyle straciłam na tym szóstym płotku, ponieważ niewiele mi zabrakło do poprawienia rekordu województwa zamojskiego, który należał do mojej starszej koleżanki z klubu Jolanty Pańczyk.


Piotr Kitliński

Do tych zawodów zawsze przystępowałem mocno zmotywowany, aby zdobyć złote medale i nawet jeden z nich wywalczyłem mając 17 lat pokonując starszych zawodników i mających ode mnie lepsze życiówki, wygrywałem, ponieważ miałem dobry finisz. W sumie zdobyłem 5 medali, w tym 1 brązowy i ten piąty złoty medal przegrałem trochę z przypadku i pamiętam to do dzisiaj. Było to na dystansie 1500 m, który był rozgrywany pierwszego dnia zawodów, a na drugi dzień czekał mnie mój dystans 800 m. Cały bieg rozgrywałem taktycznie,200 metrów do mety szarpnąłem i lekko zyskałem kilkumetrową przewagę. 100 m przed metą stał mój tato – trener, z którym byłem umówiony, aby mi krzyknął, jaka jest sytuacja, przyśpieszać czy nie, aby oszczędzać siły na dzień następny. Mówi, że krzyczał, ale ja nie usłyszałem, że dwaj biegnący za mną walczą zawzięcie o srebrny medal, więc biegłem całkiem spokojnie, nikogo też nie słysząc z biegnących z tyłu i stało się, moi dwaj rywale, tak walczyli zawzięcie, że na kratach wyprzedzili i mnie biegnącego na luzie i tak straciłem piąty złoty medal, bo już na drugi dzień skończyło się wszystko zgodnie z planem.

 

 

Opracował – Marek A. Kitliński (mak)

Foto – archiwum mak