Zawodnicy UKS Jedynka w Hrubieszowie rywalizowali w Ogólnopolskich Zawodach Modeli Swobodnie Latających w Krośnie

Zawodnicy sekcji modelarskiej Uczniowskiego Klubu Sportowego „ Jedynka” w Hrubieszowie w weekend 19-20.05.2018R. uczestniczyli z sukcesami w III Ogólnopolskich Zawodach Modeli Swobodnie Latających, zaliczanych do punktacji Pucharu Polski w klasach F1A, F1B, F1H. W zawodach uczestniczyło ponad pięćdziesięciu zawodników z 14 klubów z Polski.

Instruktor Leszek Kryszczuk:

W pierwszym i drugim dniu zawodów zawodnicy musieli wzmagać się z silnym wiatrem, który sprawiał dużo nieprzewidywalnych niespodzianek. Nie zawsze umiejętności wystarczały na wykonanie dobrego lotu i zarazem osiągnięcie odpowiedniego wyniku.

W pierwszym dniu zawodów do rywalizacji przystąpili zawodnicy w klasie modeli szybowców F1A, F1B, F1C.

W klasie modeli szybowców F1A wystartowali zawodnicy Piotr Wielosz – Hałasa, Mateusz Mięczak oraz Jakub Wezgraj, a w klasie modeli F1B Patryk Bajer.

W finale wystartowało 3 zawodników z maksymalnymi czasami. Piotr Wielosz-Hałasa zajął w końcowej klasyfikacji 2 miejsce. Zawody wygrał zawodnik z Krosna, a na najniższym podium stanął kolega z drużyny zawodnik z Krosna.

W klasie modeli F1B do dogrywki stanęło 10 zawodników w tym nasz Patryk, który w klasyfikacji końcowej zajął 2 miejsce. Wygrał zawodnik z Gliwic, a na najniższym podium kolega z drużyny Gliwic. Wyniki te, są podsumowaniem grupy wiekowej seniorów, gdzie nasi młodzi modelarze są jeszcze juniorami oprócz Piotra, który w tym roku po raz pierwszy startuje jako senior.

W klasie modeli F1A grupa wiekowa junior Mateusz Mięczak zajął 3 miejsce za zawodnikami z Poznania, którzy stanęli na najwyższym stopniu podium.

W klasie modeli F1B, grupa wiekowa junior  wystartował Patryk Bajer, który w tym dniu była nie do pokonania i wygrał zawody przed zawodnikami z Suwałk i Białegostoku.

W drugim dniu zawodów naszą modelarnię reprezentowali zawodnicy w klasie modeli F1H, Mateusz Mięczak i Jakub Wezgraj, młodzi zawodnicy, którzy w tym roku walczą w dwóch klasach modeli szybowców. Podsumowaniem dwudniowych zawodów było zdobycie 1 miejsca przez Jakuba, który pokonał zawodników z Mielca i Krakowa.

Wyjazd na Ogólnopolskie Zawody Modeli Swobodnie Latających można zaliczyć do udanych, osiągnięcie tak dobrego wyniku było zwieńczeniem wykonania ciężkiej pracy przez zawodników w postaci treningu.