Zawody brydżystów

HrubieszówHrubieszów

Reklamy

Dnia 7 grudnia 2008 r. w Restauracji „Staropolska” w Hrubieszowie odbył się Turniej Opłatkowy Par Brydża Sportowego oraz podsumowano sezon Terenowego Związku Brydża Sportowego w Zamościu, obejmującego m.in. Hrubieszów.

Turniej zorganizowała sekcja brydża sportowego działającego przy Spółdzielczym Klubie Kultury „Słoneczko” Hrubieszowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej w Hrubieszowie. Do rywalizacji przystąpiło 21 par. Na czele uplasowali się zawodnicy z Zamościa grający w składzie: W. Pawelec – P. Zawiślak, 2. Lublin: T. Gutowski – B. Zenkin i 3. Lublin: R. Banaszek – Z. Drożyński, wysoką czwartą lokatę wywalczyła para z Hrubieszowa w składzie: Roman Gałecki – W. Tokarski, przed dwoma parami z Chełma i jedną z Zamościa, ósma i dziewiąta lokata przypadła kolejnym Hrubieszowiakom: Wojciech Sołtysiak – Marcin Pachniewski i Leszek Otręba – Wojciech Bajurka. Inne miejsca zawodników z Hrubieszowa to: 12. Kazimierz Młodzianowski – J. Padkowski, 19. K. Dul – M. Adamczuk, 20. J. Zając – W. Klimowicz, 21. P. Dudek – B. Juszczak. Tegoroczny turniej liczył się już do współzawodnictwa 2009.

Na zakończenie zawodów odbyło się wręczenie trofeów sportowych i nagród, m.in. przez ich fundatorów, czyli Burmistrza Miasta p. Zbigniewa Doleckiego i przedstawiciela Starostwa Powiatowego oraz jak na turniej opłatkowy przystało w asyście ks. prałata Andrzeja Puzona.

***

Dodatkowo Zarząd Okręgowego Związku Brydża Sportowego w Zamościu w osobach: prezes Janusz Czarnecki z Zamościa, Kazimierz Młodzianowski z Hrubieszowa i Stanisław Matusz z Chełma dokonali podsumowania Grand Prix TZBS – 2008 w ramach, którego odbyło się 15 turniejów.

Najlepsi:

1. Andrzej Potrzyszcz Zamość – 940 pkt.
2. Janusz Krawczyński Chełm – 885
3. Józef Małysz Zamość – 785
4. Ryszard Banaszak Lublin – 690
5. Krzysztof Chabrowski Lublin – 660
6. Andrzej Denysiuk Chełm – 585

15. Marcin Pachniewski Hrubieszów – 330

Tutaj również były puchary i dyplomy ufundowane przez TZBS z Zamościa. Na zakończenie odbyła się biesiada, która zakończyła rywalizację brydżystów w bieżącym roku.

Opracował – mak

Hrubieszow 2008-12-13