Zawody w podnoszeniu ciężarów w 2008 r.

Najważniejszą imprezą jak wiadomo są Igrzyska Olimpijskie w Pekinie i duże szanse na udział w nich w wadze superciężkiej ma wychowanka Unii Hrubieszów, obecnie zawodniczka Budowlanych Opole Magda Ufnal.

Reklamy

Należy też zwrócić uwagę w kalendarzu, że w naszym Hrubieszowie odbędzie się kilka imprez, w tym Mistrzostwa Polski Kobiet.

Polski Związek Podnoszenia Ciężarów w tym sezonie wprowadził zawody ligowe oddzielnie dla kobiet i mężczyzn. Ciekawe jak wypadną nasze drużyny w tym nowym systemie, a szczególnie Panie.

***

KALENDARZ ZAWODÓW PC NA 2008 ROK
Kolejno: data, nazwa zawodów, miejsce

Styczeń
19.01 Puchar Wyzwolenia Ciechanowa Ciechanów
20-24.01Turniej przedolimpijski Pekin /Chiny/

Luty
08.02 Mistrzostwa Województwa Lubelskiego LZS i młodzików na technikę Hrubieszów

Marzec
01.03.I Runda Drużynowych Mistrzostw Polski Kobiet
7-8.03. Grand Prix Koszyc Słowacja
8-9.03. Mistrzostwa Zrzeszenia LZS Juniorek i Juniorów do 18 lat
13-16.03. Mistrzostwa Unii Europejskiej Forst /Niemcy/
15.03 Mistrzostwa Województwa Lubelskiego juniorek i juniorów do lat 18 (eliminacje do OSM) Piotrowice
29-30.03.I Runda Drużynowych Mistrzostw Polski Mężczyzn

Kwiecień
05.04 Mistrzostwa OZPC Juniorek i Juniorów do 20 lat Terespol
11-20.04. Mistrzostwa Europy Seniorek i Seniorów Lignano Sabbiadoro (Włochy)
24-27.04. Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży Polkowice

Maj
2-4.05.V Międzynarodowy Turniej Kobiet Styrla /Austria/
10-11.05 IV Wojewódzki Puchar Ziemi Puławskiej juniorów i juniorek Puławy
11.05. Memoriał im. P. Cherudzińskiego Konstantynów
15-19.05.Turniej międzynarodowy Rejkjavik /Islandia/
17.05.Akademickie Mistrzostwa Polski Biała Podlaska
17-24.05 Mistrzostwa Europy Weteranów Bohumin (Czechy)
24-25.05. Mistrzostwa Polski Juniorek i Juniorów do 20 lat Terespol
29.05.-1.06. European Promotion Cup Lozanna /Szwajcaria/

Czerwiec
1.06 Międzynarodowy Turniej o Puchar Zamku Malborskiego Malbork
7-8.06.Mistrzostwa Polski Kobiet i II Runda Drużynowych Mistrzostw Polski Kobiet Hrubieszów
13-20.06. Mistrzostwa Świata Juniorek i Juniorów do 20 lat Cali /Kolumbia/
14-15.06. II Runda DMP Mężczyzn
21.06.Memoriał im. E. Bryzka Siedlce
21.06.Turniej o Puchar Żuław Nowy Dwór Gd.
21.06.Memoriał im. Cz. Białasa Szopienice
21.06.XXV Mistrzostwa Gorlic Gorlice
22.06. Trójmecz kobiet Polska – Niemcy – Finlandia Mordy
28-29.06. Mistrzostwa Polski Seniorów Zakliczyn

Lipiec
5-6.07. Puchar Bałtyku Łotwa
6.07. Turniej Braci Rutkowskich Srokowo
21-27.07. Mistrzostwa Europy Juniorek i Juniorów do 17 lat Caen /Francja/

Sierpień
9-19.08 Igrzyska Olimpijskie Pekin /Chiny/

Wrzesień
13-14.09.III Runda DMP Mężczyzn
14-21.09. Mistrzostwa Europy Juniorek i Juniorów do 20 lat Durres /Albania/
21.09. Młodzieżowe Mistrzostwa Województwa Lubelskiego kobiet i mężczyzn do 23 lat Biała Podlaska
27.09. Finał DMP Kobiet
27.09. Mistrzostwa Świata Weteranów Kefalonia (Grecja0

Październik
4-5.10 Mistrzostwa Zrzeszenia LZS do 20 lat i „Złota Sztanga” Siedlce
4-5.10.Turniej CEFTA Juniorek i Juniorów do 18 lat Siedlce
4-5.10. Memoriał im. T. Iwańca Police
11.10. Gala Mistrzów im. M. Zielińskiego Warszawa
17-18.10. Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodziczek i Młodzików do 16 lat Hrubieszów
17-18.10. Turniej międzynarodowy im. V. Michajlovica Belgrad /Serbia/
18.10.IV Runda DMP Mężczyzn
25-26.10.Mistrzostwa Polski Mężczyzn i Kobiet do lat 23 Warszawa

Listopad
7-9.11 Mistrzostwa Polski Juniorek i Juniorów do 17 lat Puławy
15.11.Memoriał im. A. Matusiaka Ciechanów
15.11. Turniej im. K. Becka Bydgoszcz
21-22.11. Wojewódzki Turniej Nadziei Olimpijskich juniorek i juniorów, finał wojewódzki Ligi Juniorów Biłgoraj
22.11. Mistrzostwa Klubów Wojskowych Bydgoszcz
22.11. Memoriał im. W. Malaka Gdańsk
29.11.Ogólnopolski Turniej „Bursztynowa Sztanga” Nowy Dwór Gd.

Grudzień
6.12. Memoriał im. R. Baury Ostrów Wlkp.
13.12 Memoriał im. J. Gutowskiego Warszawa

_____

wybrał i dopracował – mak

Na zdjęciu – Magda Ufnal startowała już udanie na Mistrzostwach Świata i Europy, teraz stoi przed szansą wystartowania na Igrzyskach Olimpijskich.