Zdobywcy Pucharu Tymbarku jadą do gorącego Madrytu na mecz gwiazd światowego futbolu Hiszpania – Francja!

Zdobywcy Pucharu Tymbarku, w którym to turnieju corocznie uczestniczą dzieci do lat 10 z powiatu hrubieszowskiego, już 15 października wybiorą się w podróż do Madrytu, aby spełnić swoje marzenia i zobaczyć w akcji zwycięzców Turnieju UEFA Euro 2012 – reprezentację Hiszpanii w meczu z Francją.

Reklamy

Informacje dla wszystkich chętnych do wzięcia udziału w przyszłorocznej edycji rozgrywek znaleźć mozna na stronach:

www.zpodworkanastadion.pl oraz www.uks.info.pl

 

Spośród ponad 140 000 dzieci zgłoszonych do tegorocznej edycji Turnieju „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”, w Wielkim Finale rozgrywek, zarówno w kategorii dziewcząt, jak i chłopców, zwyciężyły zespoły z woj. zachodniopomorskiego. Oprócz prestiżowego Pucharu Tymbarku, tytułu Mistrzów U-10, w nagrodę wybiorą się w podróż do Madrytu, aby wspólnie z kibicami zgromadzonymi na Estadio Vincente Calderon, dopingować aktualnych Mistrzów UEFA Euro 2012 – drużynę Hiszpanii, w meczu z reprezentacją Francji!

W tegorocznej edycji Turnieju „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku” na zwycięzców  czeka wyjątkowa nagroda – wyjazd do Madrytu, w trakcie którego młodzi zawodnicy oraz ich trenerzy będą mieli okazję zwiedzić stolicę Hiszpanii, słynny prawie 90 tysięczny stadion oraz muzeum Santiago Bernabeu. Ponadto uczestniczyć będą również w pełnym emocji meczu czołowych reprezentacji Starego Kontynentu. Tym samym drużyny dziewcząt i chłopców z woj. zachodniopomorskiego spełnią swoje najskrytsze marzenia Ina własne oczy zobaczą zmagania reprezentacji Hiszpanii oraz Francji, które w trakcie spotkania rywalizować będą o punkty i awans do Mundialu 2014 w Brazylii.

Trenerzy zwycięskich drużyn z woj. zachodniopomorskiego podkreślają, że ich podopieczni już nie mogą się doczekać wyprawy do Madrytu, która jest głównym tematem rozmów podczas zajęć treningowych. Możliwość podziwiania gwiazd światowego formatu Casillasa, Xaviego, Iniesty, Fabregasa, czy Benzemy i Riberego, będzie z pewnością wspaniałym doświadczeniem które na zawsze pozostanie w pamięci dzieci oraz ich trenerów.

Dariusz Czech, prezes firmy Tymbark – która jest sponsorem głównym Turnieju:

„Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”, przed wyjazdem zwycięskich drużyn do Madrytu powiedział: Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że możemy po raz kolejny spełnić marzenia związane w wyjazdem na mecz absolutnych gigantów światowej piłki. Spotkanie Hiszpania – Francja, na które zapraszamy zdobywców Pucharu Tymbarku, obsadzone samymi gwiazdami, będzie dla nich wspaniałym doświadczeniem, a zarazem nagrodą godną ich osiągnięć i talentu. Liczymy również na to, że podglądanie w akcji aktualnych Mistrzów Europy, będzie dla nich doskonałą motywacją do wytężonej pracy na treningach. Mamy również nadzieję, że właśnie w taki sposób spełniamy marzenia przyszłych mistrzów, mistrzów na miarę reprezentantów Hiszpanii.

W tegorocznej wyjątkowej pod względem sportowych emocji XII edycji Turnieju „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”, na boiska wybiegła rekordowa liczba ponad 140 000 dzieci z całej Polski. Piłkarskie zmagania rozpoczęły się wiosną od eliminacji na poziomie gminnym i powiatowym. Najlepsze z drużyn awansowały do kolejnego etapu, jakim były finały wojewódzkie. Właśnie te zespoły wzmocnione dodatkowo o najlepszych zawodników z drużyn, którym nie udało się przejść do kolejnej fazy rywalizacji, reprezentowały swoje województwa podczas obozów półfinałowych oraz ostatniego, najtrudniejszego etapu rozgrywek, jakim był Wielki Finał. Ostatecznie zwyciężył zespół chłopców z województwa zachodniopomorskiego, który w rzutach karnych pokonał reprezentację Śląska. W rywalizacji dziewcząt najlepszy okazał się również zespół z województwa zachodniopomorskiego, który w emocjonującym spotkaniu, pokonał zespół z Mazowsza.

Organizatorem Turnieju jest Polski Związek Piłki Nożnej, a sponsorem głównym od sześciu lat jest firma Tymbark. Patronat honorowy nad Turniejem objęli: UEFA Grassroots, FIFA Grassroots, UEFA Respect Your Health, Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Minister Edukacji Narodowej.

Patronat mediowy nad Turniejem objęli: Polsat, Trójka, Kumpel, Piłka Nożna, Piłka Nożna Plus, Piłka Nożna Junior, Bravo Sport, Gazeta Wrocławska, Kurier Szczeciński, Express Bydgoski, Nowości, Kurier Lubelski, Gazeta Lubuska, Nowa Trybuna Opolska, Nowiny, Echo Dnia, Twój Tydzień Wielkopolski, Gazeta Olsztyńska, Gazeta Współczesna, Dziennik Elbląski, Dziennik Bałtycki, Echo Tygodnik Górnośląski, Interia.pl, Futbolowo.pl, Interklasa.pl, Playarena.pl, www.pilkanozna.pl, www.wychowaniefizyczne.pl. www.u21.pl, a na Hrubieszowszczyźnie portal LubieHrubie.pl.

Partnerami Turnieju są firmy Cobi, Reporter Young i JAKO.

 

Szczegółowe informacje o Turnieju znajdują się na stronach:

www.zpodworkanastadion.pl oraz www.uks.info.pl

 

Foto: Tymbark Cup