Zespół Unii Hrubieszów II wygrał Noworoczny Turniej o Puchar Burmistrza Miasta

W sobotę 19 stycznia w Hali Hrubieszowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbył się Noworoczny Halowy Turniej Piłki Nożnej Seniorów o Puchar Burmistrza Miasta Hrubieszowa. Zawody wygrała drużyna Unii Hrubieszów II przed Huraganem II i Huraganem I.

W rozegranym dzisiaj (sobota, 19.01) Noworocznym Helowym Turnieju w Piłkę Nożną o Puchar Burmistrza Miasta Hrubieszowa, który był jednocześnie mistrzostwami powiatu hrubieszowskiego, wystartowało 9 zespołów. Z turnieju bez podania powodu wycofał się zespół Kryształu Werbkowice.

Otwarcia Turnieju dokonali Zdzisław Kosakowski Prezes Zarządu MKS Unia oraz Tadeusz Garaj Burmistrz Miasta Hrubieszowa. W otwarciu Turnieju wzięli także udział Eugeniusz Paczała Przewodniczący Rady Miejskiej, Paweł Perelmuter Z-ca Burmistrza Miasta, Dariusz Czujkowski Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury, Kultury Fizycznej, Sportu i Turystki Starostwa Powiatowego, Stanisław Łuczkiewicz Dyrektor HOSiR oraz Kazimierz Małyska Wiceprezes MKS Unia d/s sekcji piłki nożnej.

Rozpoczęcie Turnieju poprzedziła miła uroczystość, uhonorowania oraz wyróżnienia statuetkami i listami gratulacyjnymi Burmistrza Miasta najlepszych strzelców 2012 r. zespołów juniorów młodszych i seniorów „Unii”.

Wyróżnienia te otrzymali:

Bartłomiej Greniuk z zespołu juniorów – zdobywca 12 bramek i

Krystian Oleszczuk z zespołu seniorów – zdobywca 23 bramek.

Turniej wygrał, zdobywając Puchar Burmistrza Miasta i prawo reprezentowania naszego powiatu na szczeblu okręgu zamojskiego, II Zespół „Unii” Hrubieszów, pokonując w meczu finałowym II Zespół Huraganu Hrubieszów 5;3.

Zwycięski zespół „Unii” II wystąpił w składzie: Kamil Haustow – bramka, Artur Kawarski, Patryk Kondrat, Krystian Stefaniak, Patryk Szatan, Mariusz Zając i Patryk Krygiel.

Prawo gry w Turnieju o Puchar Okręgu zdobył także II Zespół Huraganu Hrubieszów.

W meczu o miejsce III Huragan Hrubieszów I pokonał dopiero w rzutach karnych zespół „Unii” Junior B 3:2 (w regulaminowym czasie padł wynik 3 : 3).

Najlepszymi strzelcami Turnieju zostali:

1. Oleszczuk Krystian – 8 bramek (Unia I)

2. Stepaniuk Marcin – 6 bramek (Unia Junior B)

Grzeszczuk Mateusz – 6 bramek (Huragan I)

3. Stefaniak Krystian – 5 bramek (Unia II)

Greniuk Bartek – 5 bramek (Junior A)

Staszczuk Wojciech – 5 bramek (Płomień II)

4. Nowak Szymon – 4 bramki (Unia I)

5. Wasilewicz Krzysztof – 4 bramki (Huragan II)

Za najlepszego zawodnika Turnieju uznany został Krystian Stefaniak (Unia II), a za najlepszego bramkarza Tomasz Wikło (Huragan II).