25 kwietnia 2024

Złota Marlena!

W dniach 15-18.12.2012 r. w Katowicach-Szopienice odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorek i Juniorów do lat 17 w podnoszeniu ciężarów, w których doskonale spisała się zawodniczka hrubieszowskiej Unii Marlena Chudzik zdobywając złoty medal!!! Wśród chłopców Damian Kasztelan i Adrian Starzec zajęli wysokie punktowane miejsca.

Miejsca i wyniki członków MKS Unia Hrubieszów:

Złoto Marlena Chudzik kat. 63 kg 132 kg (60+72)

7 miejsce Damian Kasztelan kat. 62 kg 199 kg (90+109)

8 miejsce Adrian Starzec kat. 69 kg 208 kg (90+118)

Agros Zamość

Podopieczna trenera (onegdaj byłego zawodnika Unii Hrubieszów) Andrzeja Gawła z Agrosu Zamość wywalczyła medal srebrny.

Agnieszka Kuczmaszewska srebro kat. 48kg 113kg (50+63), przegrywając złoty medal wagą ciała.

Warto podkreślić, że Marlena Chudzik zdobyła złoty medal właśnie lżejszą wagą, prezentując znakomitą formę ponieważ zaliczyła wszystkie sześć podejść, poprawiłajac swój rekord życiowy aż o 9 kg (wcześniej 55 68 123 6.10.2012, Biłgoraj). Rywalka Czerniecka z Polic, która po rwaniu prowadziła 1 kg, dwukrotnie spaliła swoje podejścia, ostro atakując pierwszą pozycję Marleny. W bieżącym roku Marlena zdobyła brązowy medal podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży (do lat 18). Natomiast widzę z komunikatu, że Damian Kasztelan walczył o brązowy medal i o rekord życiowy (93 110 203 13.07.2012 Muszyna), niestety trzy spalone w sumie podejście nie pozwoliły mu tego osiągnąć, szkoda i mamy nadzieję, że nastąpi to innym razem.

Trener MKS Unia Hrubieszów Antoni Czerniak:

– Marlena wystartowała bardzo dobrze. Zaliczyła sześć podejść, jak się zalicza wszystkie podejścia to wygrywa się przeważnie zawody. Jest Mistrzynią Polski !
Damian i Adrian wystartowali poniżej swoich możliwości, ponieważ przed zawodami Adrian chorował. Damian miesiąc wcześniej uległ kontuzji, nie mógł przez to należycie się przygotować, a była realna szansa zdobycia medalu.

Następne starty naszych zawodniczek i zawodników:

– to 24 listopada w Biłgoraju jest Turniej Nadziei Olimpijskich,
– a w Hrubieszowie na hali HOSiR 8 grudnia jest ogólnopolski CHALLENGE „Złota Sztanga”, powinni być medaliśći Igrzysk Olimpijskich w Londynie i nie tylko!!!