Złote medale Kondziołki i Sarzyńskiego

W dniach 11/12.06.2011 r. w Biłgoraju zostały rozegrane na wysokim poziomie Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w Podnoszeniu Ciężarów, podczas których przedstawiciele hrubieszowskiej Unii Marcin Kondziołka i Adam Sarzyński w wyśmienitym stylu zdobyli zaszczytne tytuły Mistrza Polski, otrzymując na najwyższym podium złote medale.

i>Na zdjęciach – Marcin Kondziołka i Adam Sarzyński podczas opisanych zawodów w rwaniu i podrzucie (zdj. skcji pc Unii)

2. Koszałka Paweł Budowlani Opole kat. 105 kg (158+201) 359 kg

Drużynowo Unia Hrubieszów wśród 34 klubów została sklasyfikowana na 8 miejscu z 66 punktami (1. AZS Częstochowa). Te punkty pomogły we współzawodnictwie międzywojewódzkim wywalczyć województwu lubelskiemu 1 miejsce w kraju.

Sędzią głównym zawodów był hrubieszowianin Henryk Lebiedowicz, sędziami: Tomasz Pańko, Arnold Kasztelan, Andrzej Chwedczuk i Andrzej Lizun. Za obsługę komputerową odpowiadał Krzysztof Mazur. Tło muzyczne przygotował Rafał Lebiedowicz. Do zawodów w/w zawodników przygotowali trenerzy Unii: Antoni Czerniak, Leszek Tarnawski i Andrzej Greszeta.

Złoto Adam Sarzyński 62 kg 236 kg (10+132) 2011, Biłgoraj

Jak z powyższej tabeli widać Marcin Kondziołka w tej kategorii wiekowej zdobył trzeci złoty medal, natomiast Adam Sarzyński drugi, ale Adam za rok będzie miał jeszcze jedną szansę, ponieważ jest o rok młodszy od Marcina.

***

Podziękowania!

Chciałem serdecznie podziękować sekcji podnoszenia ciężarów Unii Hrubieszów za wypożyczenie monitora do komputera, ponieważ mój padł i jak dobrze pójdzie odzyskam go za 2-3 tygodnie.