24 kwietnia 2024

Złoty medal Karoliny Gajewskiej na Halowych Mistrzostwach Polski!

W dniach 17-18 luty w Toruniu odbyła się najważniejsza impreza rangi krajowej w hali, czyli 67 PZLA Halowe Mistrzostwa Polski. W rywalizacji uczestniczyło blisko 500 zawodników i zawodniczek, także Karolina Gajewska, która zaprezentowała się znakomicie zdobywając złoty medal w sztafecie i wysokie miejsca. Do finału na 800 m awansował starszy wnuk niżej podpisanego Michał Kitliński. Młodszy Bartosz nie startował.

Ze złotym medalem w sztafecie 4 x 200 m z koleżankami: Julia Ziembicka, Martyna Trocholepsza, Weronika Nagięć, z Mistrzostw wraca wychowanka Unii Hrubieszów Karolina Gajewska (trener Tomasz Magdziak), która podczas studiów reprezentuje AZS AWF Kraków (trener Maciej Giza).

Dodatkowo 9. miejsce zajęła na 200 m – 24,41 (5. w kat. U23) a na 400 m była 16 (ale 4. w kat. U23 – 55,62, zaledwie 0,02 sek. do medalu MMP23).

­

­

Michał Kitliński, reprezentujący AZS UMCS Lublin, w biegu eliminacyjnym na 800 m zajął 3 miejsce – 1:51,14 min (1. Patryk Dobek), a w finale tego dystansu prowadząc przez ponad 2 okrążenia, ostatecznie zajął najlepsze w historii swoich startów w takich zawodach 7 miejsce wynikiem 1:50,94 min (1. Mateusz Borkowski, 2. Patryk Dobek, 3. Patryk Sieradzki).

WYNIKI 67 PZLA HALOWYCH MISTRZOSTW POLSKI (strona internetowa) »

WYNIKI 67 PZLA HALOWYCH MISTRZOSTW POLSKI (pdf) »