ZS nr 1 dziesiąty w województwie

Lubartów

Dnia 15 października 2008 r. w Lubartowie, jedyny reprezentant powiatu hrubieszowskiego po eliminacjach powiatowych i rejonowych – drużyna dziewcząt z Zespołu Szkół nr 1 w Hrubieszowie zajęła 10 miejsce w Sztafetowych Biegach Przełajowych.

Dziesięć dziewcząt musiało się zmierzyć na dystansie 800 metrów (w sumie 8000 m), jednym z sędziów na trasie był nauczyciel wf miejscowego LO Lubartów, pochodzący z Hrubieszowa Marek Hubert Kitliński.

W barwach zwycięskiej drużyny I LO Biała Podlaska bardzo dobrze zaprezentowała się Joanna Koszałko, wychowanka Unii Hrubieszów, która trochę wcześniej ze szkołą została również Mistrzynią Województwa w licealnej Lidze LA biegając na 800 m – 2:46,97 min. W tej ostatniej lidze startowała również Aleksandra Szczęk, obecnie uczennica I LO w Zamościu, zajmując drużynowo 8 lokatę. Ola 100 m pokonała w 13,25, sztafeta niestety nie ukończyła biegu.

Drużyna sztafetowa 10 x 1000 m chłopców ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Lublinie przygotowana przez pochodzącego z Hrubieszowa Piotra Pawła Kitlińskiego zajęła 11 miejsce.