Zwycięstwo Eweliny Krawczuk w Ekstraklasie

HrubieszówPolkowice

Reklamy

W 16 kolejce Polskiej Ekstraklasy Kobiet w tenisie stołowym najlepsza zawodniczka w historii hrubieszowskiego tenisa, od kilku lat reprezentująca PKS Rafaello z Kazimierzy Wielkiej – Ewelina Krawczuk, pokonała Justynę Kaczor 3:0.

Był to mecz pomiędzy MKSTS Polkowice, a PKS Rafaello Kazimierza Wielka, wygrały panie z Polkowic 3:1, ale ten jeden punkt dla przegranych wywalczyła właśnie rodowita hrubieszowianka Ewelina Krawczuk, która pokonała wspomnianą wyżej zawodniczkę 3:0 (11:7; 11:5; 11:7).

Reklamy

W ostatnim ekstraligowym meczu Ewelina przegrała z Martą Piłką 0:3 (6:11; 5:11; 5:11) reprezentującą KS Bronowianka Kraków i niestety za rok zagra o klasę niżej, ponieważ zespół w tabeli zajął miejsce spadkowe, chyba, że Ewelina zmieni klub, który będzie występował w Ekstraklasie.

Bilans Eweliny występów w Ekstraklasie to: 2 zwycięstwa i 17 porażek, w sumie wygrała 17 setów, przegrała 51. Warto przypomnieć, że w polskiej ekstraklasie występuje 13 zawodniczek z Chin, które okupują 6 pierwszych miejsc w ilości zwycięstw (za nimi jest nawet słynna Natalia Partyka), więc wygrać nie jest łatwo. Zespół Eweliny w składzie nie posiada ani jednej zawodniczki z tego kraju i dlatego jest znany powód spadku do niższej ligi.

Miejmy nadzieję, że dalsze treningi Eweliny Krawczuk i jej koleżanek podniosą na wyższy poziom ich umiejętności i za rok ponownie zagrają w Ekstraklasie.

Czego im serdecznie życzymy !

Opracował – mak

Na zdjęciu – Ewelina Krawczuk podczas zawodów w Hrubieszowie.

Hrubieszow LubieHrubie 2009