Zwycięstwo Eweliny Krawczuk

HrubieszówSochaczew

Reklamy

Dnia 15 lutego 2009 r. hrubieszowianka Ewelina Krawczuk reprezentująca w EKSTRAKLASIE tenisa stołowego klub sportowy Rafaello Kazimierza Wielka odniosła w tych rozgrywkach pierwsze indywidualne zwycięstwo.

W meczu wyjazdowym w Sochaczewie pokonała zdecydowanie Natalię Gawrylczyk 3:0.

Ewelina w Ekstraklasie zadebiutowała 20 IX 2008 r. urywając seta czołowej zawodniczce Polski Kindze Stefańskiej z Tarnobrzega, co uznano za niespodziankę. Dotychczas w tej lidze rozegrała 13 pojedynków. Czy łatwo jest wygrywać w tej lidze? Na pewno nie, ponieważ występuje w niej m.in. 13 zawodniczek z Chin, które w rankingu ligowym zajmują 6 pierwszych miejsc. Nawet obecnie najsłynniejsza i najlepsza zawodniczka Polski Natalia Partyka jest za nimi.

Ewelina Krawczuk ze swoim zestawem punktowym, indywidualnie zajmuje 31 lokatę wśród 43 sklasyfikowanych zawodniczek, mając w dorobku 1 zwycięstwo, 12 porażek, wygranych 11 setów, przegranych 36. Z tego zestawienia widać, że Ewelina łatwo się nie poddaje. Niestety jej drużyna w składzie nie posiada żadnej zawodniczki z Chin, więc nie będzie łatwo utrzymać się w tej najwyższej lidze w Polsce. Do końca rozgrywek pozostały jeszcze 4 kolejki.

***

Wyniki meczu:

SKTS BEST-CHEM Sochaczew – PKS RAFAELLO Kazimierza Wielka 3:1

Natalia Gawrylczyk – Ewelina Krawczuk 0:3 (4-11,7-11,8-11)
Antonina Szymańska – Agata Kocela 3:0 (11-4,11-8,11-3)
Zhao Xia – Magdalena Sikorska 3:0 (11-9,12-10,11-5)
Antonina Szymańska – Magdalena Sikorska 3:1 (9-11,11-3,11-4,11-9)

***

Oprócz ligi, Ewelina wystąpi w Indywidualnych Mistrzostwach Polski w dniach 6 – 8 marca w Ostródzie, a miesiąc później w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski, w których zdaniem ojca, jak i zarazem trenera Zbigniewa, Ewelina ma większe szanse na wyższe miejsce, ponieważ w rankingu krajowym plasuje się obecnie na 10 miejscu. W ubiegłym roku na takich zawodach Ewelina pokonała 2 rywalki awansując do 1/16 finału. W grze podwójnej awansowała do 1/8 finału. W styczniu b.r. E. Krawczuk wygrała III Wojewódzki Turniej Klasyfikacyjny seniorek w woj. Świętokrzyskim.

Opracował – mak

Na zdjęciu – Ewelina Krawczuk, m.in. medalistka ogólnopolskich zawodów juniorek, ogólnopolskich LZS i sześciokrotna indywidualna Mistrzyni Województwa w czasie, kiedy uczyła się w hrubieszowskich szkołach.

Hrubieszow LubieHrubie 2009