10 sekretnych wskazówki dla kupujących dom w 2022 – zanim kupisz dom przeczytaj je

10 sekretnych wskazówki dla kupujących dom w 2022 – zanim kupisz dom przeczytaj je

10 sekretnych  wskazówki dla kupujących dom w 2022 – zanim kupisz dom przeczytaj je

Kupno domu jest ogromną inwestycją często inwestycja Twojego życia ,  ale jeśli dokonasz właściwego wyboru, będziesz ustawiony na całe życie. Kupno nieruchomości zaczyna się na długo przed faktycznym zakupem domu. Jest to polowanie , a ostateczna decyzja finansowych to finał tych polowań. Dlatego warto przez zakupem rozważyć wszystkie koszty utrzymania nieruchomości a także inne aspekty tej ważnej decyzji.  Przeczytaj poniży poradnik , poznasz nasze dziesięć tajnych wskazówek dotyczących zakupu domu.

10: Trzymaj swoje pieniądze w ryzach

Kiedy nadchodzi czas i starasz się o pożyczkę, twoje finanse będą ściśle kontrolowane przez bank . Planuj z wyprzedzeniem i nie ruszaj pieniędzy zbytnio przez sześć miesięcy, zanim przyjdziesz do rozpoczęcia polowania na dom. Spłać wszelkie drobne pożyczki i zobowiązanie one mają wpływ na zdolność kredytową. Ogranicz wszelkie duże wydatki  w tym czasie, a pojawisz się jako idealny kandydat do pożyczki hipotecznej .

Zobacz oferty nieruchomości w Niemczech: Immobilien: zum Kaufen oder Mieten

9: Uzyskaj wcześniej  wstępną zgodę na kredyt mieszkaniowy

Nie ma sensu robić sobie nadziei i tracić czasu na poszukiwanie wymarzonego domu, jeśli nie jesteś pewien, na co możesz sobie pozwolić i czy w ogóle dostaniesz kredyt hipoteczny na ten dom. Tak wielu nowych nabywców popełniają ten błąd. Zaczynają  zakupy zanim dostaną kredyt, często  kończy się to  rozczarowaniem . Upewnij się, że twój pożyczkodawca ma wszystkie istotne informacje finansowe, a ty jesteś pewien ile w banku są skłonni pożyczyć.

8: Unikaj sporów granicznych

Spory graniczne są drogie i trudne do rozwiązania, i może to ostatecznie zatruć twoje  relacje z sąsiadami, jak również we własnym  domu.  Przed zakupem domu, upewnij się, że wszystko w tej kwestii jest jasne a granicy są udokumentowane , często tak nie jest . Zwróć uwagę na charakterystyczne oznaki rodzącego się sporu granicznego: zygzakowate ogrodzenia i struktury wystające poza oczywiste granice.  Lepiej być pewnym co do tej kwestii

Poszukaj nieruchomości w UK tutaj: Property to rent

7: Nie staraj się grać na rynku nieruchomości  

Granie na rynku nieruchomości może wydawać się mądrym posunięciem, ale wszelkie małe wahania wartości nieruchomości są częścią szerszych ruchów, które nie zawsze są oczywiste do zobaczenia . Rynek mieszkaniowy zmierza zawsze w  pozytywnym kierunku, więc jest mało prawdopodobne, że stracisz pieniądze na nieruchomości. Kiedy szukasz swojego wymarzonego domu, zakup właściwego domu jest ważniejszy niż zakup we właściwym czasie czy po super atrakcyjne cenie.

6: Większe nie zawsze lepsze

Kiedy szukasz nowej nieruchomości, zawsze pojawia się pokusa, aby zwiększyć skalę (w ramach budżetu). Łatwo jest fantazjować o tym, co można zrobić z całą tą przestrzenią. Ale większe domy wymagają więcej pracy, więcej utrzymania i ostatecznie więcej kosztów do uruchomienia: w przypadku zakupu domu, większy nie zawsze jest lepszy. Miej dobre rozeznanie o tym, ile przestrzeni potrzebujesz. Wszystko, co powyżej, musi być starannie rozważone.

5: Unikaj kosztów dodatkowych

Największą liczbą związaną z kupnem domu jest cena – i łatwo jest zapomnieć o wszystkim innym. Koszty stałe mogą jednak mocno uderzyć w twoje finanse , więc bądź ostrożny. Jeśli kupiłeś dużą nieruchomość, koszt malowania każdego pokoju może być znaczący. W przypadku rozległych terenów, utrzymanie trawnika może pochłonąć wiele z Twoich cennych dochodów.

4: Dom kupujesz na dłuższy czas  

Kiedy kupujesz dom, musisz myśleć długoterminowo. Staraj się nie być oczarowany powierzchownymi cechami, ale rozważ strukturę budynku: czy jest solidna, czy też może się pogorszyć z czasem? Warto odpowiedzieć sobie także na pytanie czy dom ten będzie funkcjonalny ze kilka lat.

3: Sprawdź dom

Nie można oczywiście powiedzieć nic o stanie domu na pierwszy rzut oka.  Dom przed zakupem trzeba sprowadzić profesjonalnie. Najlepiej zlecić audyt domu który chce się zakupić . Jest to wydatek który zawsze się zwraca. Lepiej być ostrożnym i nie kupować tz. kota w worku

2: Negocjuj wartość domu

Branie udziału w negocjacjach  na  dom jest zarówno sztuką i nauką tu trzeba uważać bo zbyt niską ceną możesz obrazić sprzedającego, ale podasz cenę zbyt wysoką i będziesz przepłacać za nieruchomość i cierpieć, gdy nadejdzie czas, aby ją sprzedać. Sprawdzanie wartości sąsiednich nieruchomości może pomóc Ci dokonać właściwego wyboru . Konkretna oferta cenowa  wskazuje sprzedawcy, że jesteś poważny i zrobiłeś swoje badania.

Sprawdź atrakcyjne nieruchomości we Francji: Annonces Immobilieres

1:  Sąsiedztwo i położenie ma znaczenie

Jednym z największych czynników wpływających na wartość nieruchomości jest jakość sąsiedztwa, więc przed oglądaniem przejdź się po lokalnej okolicy i sprawdź, czy nie ma oznak zaniedbania okolicy jest to bardzo łatwe do zrobienia. Przeprowadzenie badań na temat stref szkolnych, dostępu do obiektów sportowych  i innych udogodnień również może mieć duże znaczenie.

Kupno domu jest dużym zobowiązaniem: ale z tych tajnych wskazówek, będziesz mieć pewność, że osiedlisz  się w idealnym domu.

­

tekst i fot. mat. partnera