30 września 2023

10,5 mln dla Hrubieszowa i Odznaka Honorowa dla burmistrz Marty Majewskiej [ZDJĘCIA]

Wczoraj ogłoszono wyniki II edycji programu Polski Ład. Do hrubieszowskiego budżetu wpłynie dofinansowanie w wysokości 10 500 000 zł.

Reklamy

30 maja, burmistrz Hrubieszowa Marta Majewska, uczestniczyła na zaproszenie Prezesa Rady Ministrów, w uroczystych obchodach Dnia Samorządu Terytorialnego, które odbyły się w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

W trakcie uroczystości ogłoszono wyniki II edycji programu Polski Ład. Z rąk premiera Mateusza Morawieckiego burmistrz Majewska otrzymała decyzję o dofinansowaniu dla Hrubieszów w wysokości 10 500 000 zł z przeznaczeniem na poprawę gospodarki odpadami i miejskiej gospodarki wodno – kanallizacyjnej. Z kolei Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji – Mariusz Kamiński oraz wiceminister Paweł Szefernaker wręczyli Odznakę Honorową za zasługi dla Samorządu Terytorialnego.

Reklamy

– To wyróżnienie, to dla mnie ogromny zaszczyt. Przyjmując je myślę o Wszystkich samorządowcach, których spotkałam na swojej drodze, którzy bardzo często inspirowali mnie do podejmowania kolejnych wyzwań, tych, którzy sięgają po marzenia, stawiają sobie cele i je realizują – informuje Marta Majewska. – Hrubieszów to mój dom, a praca dla miasta to moja pasja. Serdecznie dziękuję wszystkim moim współpracownikom, którzy każdego dnia z ogromnym zaangażowaniem realizują wszystkie zadania. To dzięki nim miasto stale się zmienia, rozwija i pięknieje. Najbardziej jednak pragnę podziękować Mieszkańcom Hrubieszowa za codzienne wsparcie, za zaufanie, za współpracę i zaangażowanie. Wspólnie tworzymy nasze niezwykłe miasto, nasze najlepsze miejsce na ziemi.

Odznaka Honorowa za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego została ustanowiona rozporządzeniem Rady Ministrów z 15 czerwca 2015 r. Uhonorowanie odznaką jest podziękowaniem ze strony rządu za pełną poświęceń służbę dla dobra wspólnego. W tym roku z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego przyznano ją osobom z całej Polski.

Reklamy

­

­

(źródło i fot. facebook.com / Marta Majewska – Burmistrz Miasta Hrubieszowa)


Zobacz też:

Blisko 21 mln zł dla powiatu hrubieszowskiego na drogi i inwestycje!

Blisko 21 mln zł dla powiatu hrubieszowskiego na drogi i inwestycje!