11 Listopada w hrubieszowskich szkołach

HrubieszówHrubieszów

Reklamy

Po raz kolejny tradycji stało się zadość i w całej Polsce, jak co roku odbyły się obchody upamiętniające odzyskanie przez Polskę niepodległości. Również w Zespole Szkół nr 1 nie mogło zabraknąć uroczystości poświęconej wydarzeniu tak wielkiej wagi.

W miniony piątek, 8 listopada 2008 roku uczniowie z klas: IVt4a, I Lb i IT4e – pod kierownictwem p. Moniki Ciesielczuk oraz p. Zofii Chmarzyńskiej zaprezentowali montaż muzyczno-słowny, który przypomniał tamte wydarzenia.

Oprawę muzyczną zapewniło Radio Szkolne pod kierunkiem p. Krzysztofa Mazura. Dekorację przygotowała p. Joanna Patkowska wraz z sekcją dekoracyjną.

Narodowe Święto Niepodległości od wielu lat upamiętniane jest z należytą mu czcią, by żadne pokolenie Polaków nie zapomniało co oznacza data 11 listopada 1918 roku.

Próżne były starania agresorów mające na celu wykorzenienie patriotyzmu z serc naszych pradziadów, nikt nie zapomniał co znaczy być Polakiem, nikt nie zaniechał przekazywanie tej wiedzy swoim dzieciom. Dzięki temu, Polska po 123 latach niewoli odzyskała niepodległość.

Akademia wprawiła wszystkich w nastrój patetyczny, przynosząc chwile zadumy i wyciszenia. Zebranych zachwycił występ Barbary Bieleckiej z klasy I T4d, która wykonała utwór „Biały krzyż”.

Takie uroczystości pozwalają nam pamiętać o przeszłości i znaleźć własną tożsamość.

tekst:
Marta Szpinda/ Daniel Buchowiecki
foto:
ZS nr 1

zdjęcia >>

***

Gimnazjum nr 2

13 listopada 2008 roku w Gimnazjum nr 2 odbyła się uroczysta akademia upamiętniająca odzyskanie przez Polskę niepodległości. Uczniowie zaprezentowali montaż słowno – muzyczny o tematyce patriotycznej. Oprawę muzyczną przygotowała pani Beata Lichoń – Fabrowska. Opiekę artystyczną nad całością przedstawienia sprawowała pani Marzena Kańkowska.

tekst i foto:
Gimnazjum nr 2

zdjęcia >>

***

Szkoła Podstawowa nr 2

Poniżej zdjęcia z uroczystego apelu, który odbył się w Szkole Podstawowej nr 2 z okazji 90 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

foto: SP nr 2

zdjęcia >>

***

Szkoła Podstawowa nr 3

11 listopada delegacja uczniów i nauczycieli ze Szkoły Podstawowej nr 3 brała udział w uroczystych obchodach Święta Niepodległości.

foto: SP nr 3

zdjęcia >>

***

Zespół Szkół nr 3

7 listopada gościła w Zespole Szkół nr 3 Polska Orkiestra Włościańska im. Karola Namysłowskiego z Zamościa. Artyści słowem i muzyką uświetnili nadchodzący dzień 11 listopada, w którym to Nasza Ojczyzna obchodzi 90 lecie odzyskania niepodległości. Usłyszeliśmy znane i lubiane pieśni patriotyczne m.in.: Rotę, Pierwszą Brygadę, Czerwone Maki, Ułani, O Mój Rozamarynie, itp.

tekst i foto:
ZS nr 3

zdjęcia >>

Hrubieszow 2008-11-19