13 mandatów w rękach PSL. Ludowcy zdecydowanie wygrywają wybory do Rady Powiatu

Na wybieranych 19 Radnych Rady Powiatu Hrubieszowskiego, 13 mandatów przypadło reprezentantom Polskiego Stronnictwa Ludowego, 4 mandaty radnym startującym z listy Prawa i Sprawiedliwości, a 2 miejsca w radzie otrzymają przedstawiciele KWW Porozumienie i Rozwój.

Reklamy

 

19 Radnych Rady Rady Powiatu hrubieszowskiego wybierano w 5 okręgach wyborczych. Ogółem głosowano w 68 obwodowych komisjach wyborczych.

Na wszystkie listy we wszystkich okręgach wyborczych oddano w sumie 21128 głosów ważnych:
– na Komitet Wyborczy PSL – 11 308 głosów
– na KW Prawo i Sprawiedliwość – 4 646 głosów
– na KKW SLD Lewica Razem – 1 398 głosów
– na KWW Porozumienie i Rozwój – 3 776 głosów

 

Na podstawie zestawień wyników głosowania w okręgach i uwzględniając liczby głosów ważnych w okręgach wyborczych oraz głosów ważnych oddanych na poszczególne listy kandydatów i kandydatów z tych list, wyniki wyborów w okręgach wyglądają następująco:

Okręg wyborczy nr 1 obejmujący 5 mandatów:
3 mandaty dla listy nr 1 – Komitet Wyborczy PSL
1 mandat dla listy nr 3 – KW Prawo i Sprawiedliwość
1 mandat dla listy nr 14 – KWW Porozumienie i Rozwój

Radnymi zostali wybrani:
1) Maksymowicz Radosław Zenon z listynr 3 KW Prawo i Sprawiedliwość
2) Sitarz Stanisław z listynr 1 Komitet Wyborczy PSL
3) Miścior Michał Marcin z listynr 1 Komitet Wyborczy PSL
4) Czerw Jerzy Edward z listynr 1 Komitet Wyborczy PSL
5) Zając Tomasz Piotr z listynr 14 KWW Porozumienie i Rozwój

Okręg wyborczy nr 2 obejmujący 3 mandaty:
1 mandat dla listy nr 1 – Komitet Wyborczy PSL
1 mandat dla listy nr 3 – KW Prawo i Sprawiedliwość
1 mandat dla listy nr 14 – KWW Porozumienie i Rozwój

Radnymi zostali wybrani:
1) Kozłowska Danuta z listynr 1 Komitet Wyborczy PSL
2) Grabarczuk Jan z listynr 3 KW Prawo i Sprawiedliwość
3) Palichleb Robert z listynr 14 KWW Porozumienie i Rozwój

Okręg wyborczy nr 3 obejmujący 4 mandaty:
4 mandaty dla listy nr 1 – Komitet Wyborczy PSL

Radnymi zostali wybrani:
1) Kuropatwa Józef Jan z listynr 1 Komitet Wyborczy PSL
2) Staszczuk Stanisław Józef z listynr 1 Komitet Wyborczy PSL
3) Małyszek Marta Ewa z listynr 1 Komitet Wyborczy PSL
4) Marciniuk Sławomir Robert z listynr 1 Komitet Wyborczy PSL

Okręg wyborczy nr 4 obejmujący 4 mandaty:
3 mandaty dla listy nr 1 – Komitet Wyborczy PSL
1 mandat dla listy nr 3 – KW Prawo i Sprawiedliwość

Radnymi zostali wybrani:
1) Czerwonka Leszek z listynr 1 Komitet Wyborczy PSL
2) Fornal Dariusz z listynr 3 KW Prawo i Sprawiedliwość
3) Augustynek Paweł Robert z listynr 1 Komitet Wyborczy PSL
4) Pydyś Arkadiusz z listynr 1 Komitet Wyborczy PSL

Okręg wyborczy nr 5 obejmujący 3 mandaty:
2 mandaty dla listy nr 1 – Komitet Wyborczy PSL
1 mandat dla listy nr 3 – KW Prawo i Sprawiedliwość

Radnymi zostali wybrani:
1) Barczuk Andrzej z listynr 1 Komitet Wyborczy PSL
2) Trzak Jarosław Adam z listynr 1 Komitet Wyborczy PSL
3) Wojturska Małgorzata z listynr 3 KW Prawo i Sprawiedliwość