14 lutego – W okowach miłości

Trzy kwadranse o miłości. Na poważnie i na wesoło, teatr i recytacja. Grupy teatralne Arlekino i Gama tłumaczyły za pomocą słów i gry aktorskiej czym jest Miłość.

Reklamy

Gości przywitała Magdalena Sielicka wprowadzając lekko w tematykę dzisiejszego popołudnia z teatrem. Na pierwszy ogień poszła sztuka H. Poświatowskiej pt. „Sąd nad Sokratesem- w wykonaniu Gamy. Bardzo ciekawy dramat traktujący o rywalizacji o mężczyznę, zdradzie i uwodzeniu.

Następną formę teatralną zaprezentowała grupa Arlekino. Był to swoistego rodzaju mix poezji i prozy miłosnej z wątkami Romea i Julii, pana Wołodyjowskiego i Basi, Ślubów Panieńskich. Zręcznie skomponowane, zawsze uniwersalne przesłania z imponująca grą aktorską dały naprawdę wspaniały efekt. Ciekawie i zabawnie.

Ostatnia, ale zawsze znakomita – nieśmiertelna Żabka autorstwa S. Grodzieńskiej. Sztuka zaskakująca nieustannie swoją aktualnością i humorem.

Zbiorową Walentynkową pocztówkę wszystkim przybyłym przesłała Ewa Watras dziękując za przybycie.

Warto dodać, że reżyserki spektaklu oraz w jednej osobie instruktorki grup, tj. M. Sliecka i E. Watras zaskoczyły pomysłem na ustawienie ławek i krzesełek na scenie, tym samym czyniąc przedstawienie bardziej kameralnym i nastrojowym.

Aktorzy:
Karolina Bielecka
Joanna Brzozowska
Adam Dzik
Damian Ferenc
Ewa Koszyniuk
Adam Miazga
Kinga Panasiewicz
Agnieszka Srokowska
Tomasz Srokowski
Anna Szewczuk
Kalina Zając
Katarzyna Gnatiuk
Ewelina Garczyńska
Iwona Olejniczak
Marta Gidzińska
Angelika Kołodziej.
Marta Kowalska
Tomasz Żmuda
Łukasz Wróbel

tekst:
Nieśka

zobacz zdjęcia >>