15 lecie posługi organistowskiej Łukasza Machulskiego

Pełniący od niedawna funkcję organisty w Parafii Świętego Mikołaja w Hrubieszowie Łukasz Machulski, przeżywa w tym roku 15 lat pracy jako muzyk kościelny.

Reklamy

 

Z tej racji, w najbliższą niedzielę 2 czerwca o godz 18, zostanie odprawiona Msza Święta w intencji Jubilata, po której odbędzie się krótki koncert pieśni i piosenek religijnych w wykonaniu Łukasza i, podobnie jak 5 lat temu w Czerniczynie, zaproszonego zespołu Lechici z Parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Hrubieszowie pod kierownictwem Pana Leszka Opały.

Łukasz Machulski jest absolwentem Ogniska Muzycznego w Hrubieszowie oraz Salezjańskiej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II stopnia w Lutomiersku koło Łodzi. Amatorską przygodę (za sprawą Tomka Sobczuka) z organistowaniem rozpoczął w lutym 2000 roku w Kaplicy Szpitalnej SPZOZ w Hrubieszowie. Pracę zawodową rozpoczął 1 czerwca 2004 roku w Sanktuarium Matki Bożej Sokalskiej w Hrubieszowie, po czym kolejno pełnił funkcję w parafiach: Przenajświętszej Trójcy w Chełmie (2008 – 2009) i Czerniczynie (2010 – 2018). Od 1 listopada 2018 roku gra w Parafii Św. Mikołaja w Hrubieszowie.


Serdecznie wszystkich zapraszam na wspólne świętowanie i życzę wielu duchowych i artystycznych przeżyć.

Łukasz