2 Pułk Rozpoznawczy Hrubieszów najlepszy w POLSCE!

Reprezentacja 2 pułku rozpoznawczego odniosła wielki sukces zajmując pierwsze miejsce w zawodach użyteczno – bojowych drużyn rozpoznawczych o Puchar Dowódcy Wojsk Lądowych, które przeprowadzono w dniach 8-11 maja 2013 roku na poligonie Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych Drawsko Pomorskie.

Reklamy

W zawodach uczestniczyło 10 drużyn rozpoznawczych wyłonionych drogą wewnętrznych eliminacji na szczeblu dywizji, brygad i pułków rozpoznawczych. W ramach trzydniowych zmagań rozegrano wiele konkurencji, w tym między innymi: strzelanie na celność i skupienie , test z rozpoznawania sylwetek sprzętu i uzbrojenia armii innych państw, pokonywanie taktycznego toru przeszkód, kierowanie ogniem drużyny poprzedzone marszobiegiem 3 km w pełnym oporządzeniu, prowadzenie obserwacji i wskazywanie celów, pętla taktyczna o długości ponad 40 kilometrów z wykonywaniem dodatkowych zadań na punktach kontrolnych.


Drużyna wystąpiła w składzie:

kpr. Kamil FEDOROWICZ – dowódca drużyny

plut. Przemysław PYREK

kpr. Adam MAŁASIUK

kpr. Waldemar PODOLAK

st.szer. Arkadiusz SEKULSKI

st.szer. Damian KRENT

st.szer. Jarosław MROCZEK

st.szer. Grzegorz KOKOSZKO

st.szer. Grzegorz JURAK

chor. Waldemar KOGUT- kierownik drużyny (mak – jednocześnie trener doskonale spisującego się Huraganu Hrubieszów w piłkarskiej klasie „A”).

„Zawody były bardzo wymagające zarówno pod względem sprawnościowym, jak i psychofizycznym, wymagały też mistrzowskiego przygotowania w zakresie prowadzenia rozpoznania i posługiwania się bronią oraz specjalistycznym sprzętem rozpoznawczym”.


Opracował – mak

Na zdjęciu – 2pr na zawodach.