20-lecie matury

W dniu 1 maja 2006 odbył się Zjazd Absolwentów Liceum Ogólnokształcącego im. ks. Stanisława Staszica w Hrubieszowie z okazji 20-lecia ukończenia szkoły.

Reklamy

Program zjazdu:
13:00 – spotkanie na boisku szkolnym
13:30 – Msza św. w kościele św. Mikołaja
14:30 – uroczyste powitanie uczestników zjazdu w auli szkoły
17:00 – złożenie kwiatów na grobach profesorów i kolegów
19:00 – bankiet w restauracji „Staropolska”

Po 20 latach zjechali się dawni licealiści ze wszystkich stron Polski i świata. Jak zawsze, przy okazji takich zjazdów, okazało się, że osoby mieszkające w Hrubieszowie mają najdalej – prawie połowa z tych, którzy zostali w naszym mieście i okolicy nie uczestniczyła w spotkaniu. W 1986 roku maturę zdawało 130 uczniów, na zjeździe było 70 osób i 20 nauczycieli.
Część osób utrzymuje ze sobą kontakt a niektórzy spotkali się dopiero pierwszy raz po 20 latach.
Zarówno absolwenci, jak i nauczyciele świetnie bawili się podczas oficjalnego spotkania w auli szkoły. Obecni uczniowie – gimnazjaliści i licealiści przygotowali rewelacyjny występ. Niestety wielogodzinne ćwiczenie głosów pod kierunkiem Pani Anety Franke nie zostało w pełni ukazane, ponieważ starsi koledzy zagłuszyli je swoim śpiewem. Ci, kiedyś trzymani w ryzach uczniowie, pokazali, że nie są tacy drętwi, jak wielu myślało. Głośno śpiewali, zaśmiewali się podczas występów kabaretowych i wielu pociekły łzy, gdy obecna dyrektor szkoły Alicja Borkowska i nauczycielka dr Agnieszka Jamroż recytowały wiersz o przemijaniu. Obie panie były na zjeździe nie tylko służbowo, obie zdawały maturę w tej szkole również 20 lat temu.
Podczas spotkania odnowiły się stare przyjaźnie i miłości. Wspaniała zabawa trwała do białego rana. Ci, którzy nie musieli wracać do swoich odległych domów, spotkali się ponownie po południu. O sensie organizowania takich imprez świadczą fotografie, film i już krążące po całym świecie e-maile i sms-y.
Wszyscy uczestnicy zjazdu serdecznie dziękują tym, którzy przygotowali to wyjątkowe spotkanie.
Do zobaczenia za 5 lat na 25-leciu matury!!!

zobacz zdjęcie >>