26 września 2023

27 Finał WOŚP w Hufcu Hrubieszów

Już po raz 27 w drugą niedzielę stycznia „grała” Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Szósty raz z rzędu Sztab został utworzony przez społeczność harcerską Ziemi Hrubieszowskiej.

Reklamy

 

Harcerze Hufca Hrubieszów i przyjaciele harcerstwa również zbierali pieniądze na ten szczytny cel w ten zimny styczniowy dzień.

Tego dnia na terenie powiatu hrubieszowskiego kwestowało 29 wolontariuszy ze szkół: Zespół Szkół w Horodle, Zespół Szkół Publicznych w Moniatyczach, Szkoła Podstawowa nr 3 w Hrubieszowie, Szkoła Podstawowa w Ślipczu,  Szkoła Podstawowa w Husynnem, Instruktorzy Hufca Hrubieszów oraz pracownik Inspektoratu ZUS w Hrubieszowie. Najmłodszy wolontariusz harcerskiego Sztabu miał 8 lat.

Reklamy

Wolontariusze kwestowali w miejscach publicznych powiatu hrubieszowskiego, na Przejściu Granicznym w Zosinie, jak również odbyły sie Imprezy Zamknięte.

W tym roku Sztab Hufca Hrubieszów zebrał 11.947,69 zł (9.913,01 zł – pieniądze zebrane z kwesty wolontariuszy; 402,00zł – licytacja gadżetów WOŚP i 1.632,68 zł – pieniądze zebrane podczas Imprez Zamkniętych). W puszkach wolontariuszy pojawiała sie również waluta obca: dolary, euro, funty brytyjskie, hrywny ukraińskie.

Reklamy

Po raz kolejny Harcerski Sztab WOŚP o godzinie dwudziestej wypuścił Światełko do Nieba.

Dziękujemy wszystkim ludziom o gorących sercach, którzy w tym roku wsparli i poparli nasze działania związane z tym wydarzeniem.

Serdeczne podziękowania – jako Szef Sztabu – chciałabym złożyć wszystkim harcerzom, instruktorom i ludziom nie związanym z Harcerstwem, którzy w ten wolny dzień od obowiązków zawodowych, społecznie wspierali mnie ciężką pracą i zaangażowaniem w prace związane z organizacją Sztabu.

Bardzo serdecznie pragnę podziękować: Teresie Portka, Stanisławie Ślązak, Małgorzacie Hanc, Annie Kozar, Julicie Jonaszek, Małgorzacie Cios, Monice Wołos, Leszkowi Wołos.

 

Z gorącymi pozdrowieniami

Szef Sztabu #3459 Aneta Zbirowska