3 niesamowite zabawki dla dzieci

W dzisiejszych czasach zabawek nie brakuje – każdy rodzic znajdzie coś dla swojego dziecka i każde dziecko znajdzie coś, czego rodzic nie będzie chciał kupić. Ten szeroki wybór i nieścisłości w pokoleniowych poglądach sprawiają, że czasem trudno jest wybrać odpowiednią zabawkę. Problem ten jednak znika, jeśli tylko poznamy najciekawsze zabawki, które bawią i uczą. Które z nich warto szczególnie wyróżnić? Przyjrzyjmy się temu.

Komnata tajemnic prosto z Hogwartu

Pierwszą regułą dobrej zabawki jest to, aby była ona dostosowana do zainteresowań danego dziecka. Jest to proste zadanie, jeśli pomyślimy o Harrym Potterze – mało które dziecko nie pragnie być jak on i zostać prawdziwym czarodziejem. Właśnie z tego powodu zabawki Harry Potter cieszą się niezwykłą popularnością. Warto przyjrzeć się tutaj szczególnie jednej z nich, a mianowicie Komnacie Tajemnic w Hogwarcie od marki LEGO. Czemu jest tak ciekawą propozycją?

  • Autentyczne filmowe detale – jest to propozycja dla prawdziwych fanów. Nie zabraknie tutaj słynnych pomieszczeń prosto z filmów, jak i samych kultowych postaci w formie figurek. Wielka Sala posiada tutaj słynne dwa stoły, a swoje miejsce posiada również Tiara Przydziału. Oczywiście sama Komnata Tajemnic również jest świetnie odwzorowana, posiadając kultowe okrągłe wejście. Wszystko to zwieńcza mrożący krew w żyłach Bazyliszek.
  • Minifigurki – każda z nich odpowiada postaci z filmu. Nie zabraknie też kolekcjonerskich niespodzianek, a w tym losowych kart czarodziejów oraz wyjątkowej postaci Voldemorta.

Wszystko to tworzy konstrukcję, która zaprasza do zabawy na wiele różnych sposób. Tematyka interesująca dziecko gwarantuje długi czas zabawy, a ilość ruchomych elementów jest podstawą do wymyślania coraz to nowych zabaw, które mogą być nie tylko ciekawe, ale też pouczające.

Memos dla najmłodszych

Dzieci kochają zabawę od swoich pierwszych miesięcy życia. Memos Maxi Bing to propozycja od marki Trefl, która pozwoli na poprawę koncentracji każdego dziecka powyżej 2. roku życia. Jednocześnie wpływa ona pozytywnie na pamięć, stymulując ją w efektywny sposób. Jest to typowe memory, jednak dostosowane zostało do możliwości dziecka. Co wyróżnia tę opcję?

  • Rozmiary – każda karta jest tutaj kwadratem o szerokości 10 cm, przez co dziecko jest w stanie dokładnie rozpoznać, co znajduje się na obrazkach. Ułatwia to zapamiętywanie i zwiększa przyjemność z samej rozgrywki.
  • Liczba kafelków – znajdują się tutaj tylko 24 kafelki, przez co dziecko nie będzie musiało zapamiętać wielkiej liczby obrazków – będzie ich jedynie 12. Ułatwia to rozgrywkę i zwiększa chęć dziecka do zwycięstwa.

Co ważne, jest to też stosunkowo tania gra, która dostarczy długich godzin zabawy. Warto spojrzeć na inne propozycje tej firmy – zabawki Bing sprawdzą się przy wielu okazjach.

Magiczna latarnia My Little Pony

Piękne, magiczne i majestatyczne kucyki My Little Pony są w polu zainteresowania niejednego dziecka. Z myślą o nich powstała Magiczna Latarnia z Kucykiem Sunny Starscout. Jest to ciekawa propozycja, w której dziecko pozna możliwości projektowania światła na wiele różnych sposobów. Nie zabrakło oczywiście wielu możliwości modyfikacji Sunny, aby była jeszcze piękniejsza. Dodatki tyczą się również dziecka – będzie ono mogło się z łatwością ozdobić, aby wyglądać jak swoje ulubione postacie z bajek. Przy okazji warto spojrzeć również na inne zabawki My Little Pony, które każdy mały fan na pewno pokocha.

­

(tekst i fot. mat. partnera)