3 sposoby na tanie oc

Ubezpieczyciele nie rozpieszczają właścicieli pojazdów. 2017 jest kolejnym rokiem, w którym wysokość składek wzrosła, załamując nawet najlepiej sytuowanych kierowców. Zastanawiasz się, jak ograniczyć odczuwalne skutki podwyżek? Trafiłeś pod właściwy adres! Poznaj 3 sposoby na tanie OC, które gwarantują niższe opłaty związane z obowiązkowym ubezpieczeniem samochodu.

Reklamy

 

1. Kalkulator OC

Kto porównuje, ten oszczędza – i to znacznie. Nie trać czasu na przeglądanie dziesiątek stron towarzystw – wystarczy, że wypełnisz intuicyjny formularz w porównywarce ubezpieczeń OC. Prawdopodobnie nie ma łatwiejszego sposobu na znalezienie najlepszej oferty na rynku, ponieważ mechanizm opiera się o automatyczne porównywanie wprowadzonych danych z ofertami aż kilkudziesięciu towarzystw ubezpieczeniowych.

Wejdź na stronę i wypełnij puste pola w formularzu. Zaznacz swój model samochodu, odnieś się do kwestii doświadczenia w roli kierowcy i posiadanych zniżek za bezszkodową jazdę. Całość zajmie Ci dosłownie chwilkę. Nie musisz wychodzić z domu ani posiadać specjalistycznej wiedzy na temat polis i motoryzacji. Każdy właściciel, który znajdzie sekundę na skorzystanie z Sieci, może realnie zaoszczędzić na OC.

 

2. Współwłasność pojazdu

Wielu młodych kierowców w ten sposób szuka oszczędności. Jeżeli dopiero wkraczasz na „rynek” kierowców, ubezpieczyciele patrzą na Ciebie z dużą dozą nieufności. To właśnie młodym przyznaje się najwyższe stawki polis, ponieważ statystyki wskazują ogromną wypadkowość wśród nich. Dlatego jeśli masz problem tego typu, poproś doświadczonego, posiadającego zniżki kierowcę, na przykład mamę, dziadka lub wujka, o formalne przepisanie własności pojazdu na Was oboje. Wtedy zaczynają obowiązywać zniżki „tego doświadczonego”, nawet jeżeli ani sekundy nie spędzi za kierownicą ubezpieczanego auta. Pamiętaj jednak, że powodując wypadek, w takim samym stopniu zniżki tracą obaj właściciela bez względu na to, który z nich wyrządził szkodę.

 

3. Bezpieczna i świadoma jazda

Zabrzmi banalnie, ale rzeczywiście bezpieczna jazda gwarantuje tańsze OC. Zniżki na ubezpieczenie samochodu są przyznawane właśnie z racji bezszkodowego kierowania pojazdem. Osiągniesz składkę nawet do 60% podstawowej kwoty polisy, jeżeli przez kilka lat będziesz unikać ryzykownych popisów i wypadków. Oczywiście chodzi o powodowanie wypadków – nie ponosisz bowiem odpowiedzialności za to, że ktoś w Ciebie wjedzie. Kolejnym pomysłem na tańsze OC jest znalezienie ciekawych pakietów, np. z AC lub assistance. Zwróć uwagę, że podczas wypełnienia formularza na stronie kalkulatora OC masz możliwość zaznaczenia chęci wykupienia dodatkowego ubezpieczenia.

 

 

fot. mat. sponsora