3 zalety korzystania z outsourcingu kadr

Z usług podmiotów zewnętrznych korzystają firmy zarówno o lokalnym, jak i międzynarodowym zasięgu. Jednym z obszarów wsparcia świadczonym przez outsourcerów jest obsługa HR. Sprawdź, jakie korzyści daje przedsiębiorcom korzystanie z tej usługi.

Twardy HR

Sektor human resources obejmuje dwa typy działań, które nierzadko podporządkowywane są jednej koncepcji. Twardy HR dotyczy praktyk skupionych wokół rozporządzeń prawa pracy. W ujęciu tym osoby zatrudnione w przedsiębiorstwie traktowane są w sposób przedmiotowy – jako ogólny zasób firmy, dzięki któremu zakład osiąga efekty sprzedażowe. W twardym HR komunikacja ma charakter wertykalny. Zlecone zadania wymagają rzetelnej i profesjonalnej wiedzy podmiotu zewnętrznego, takiego jak Contract Administration. W strategii tej wykorzystywane są sprawdzone metody, które pozwalają zrealizować założone wcześniej cele. Usługa ta obejmuje m.in. prowadzenie akt personelu przedsiębiorstwa, kontrolę dokumentacji pracowniczej i monitoring przepisów prawnych. Wybór działań w dużej mierze zależy od działalności firmy, sektora rynkowego i rodzaju postępowania konkurencji. W ramach twardego HR oferowane są często również usługi dodatkowe, wśród których należy wskazać obliczanie czasu (https://www.ca-staff.eu/uslugi/rozliczanie-czasu-pracy) i kwestie, dotyczące BHP. Outsourcing tego typu usług jest świetnym rozwiązaniem dla dużych przedsiębiorstw oraz małych firm. Dzięki pomocy podmiotu zewnętrznego w łatwy sposób można zaoszczędzić kapitał firmy. Outsourcerzy wykorzystują nowoczesne modele biznesowe, co w istotny sposób poprawia funkcjonowanie wskazanego obszaru przedsiębiorstwa i skutecznie pomaga jednostkom zarządzającym oraz pracownikom.

Miękki HR

Dzięki odpowiednim kompetencjom zatrudnionych, firma może stać się silną konkurencją dla innych przedsiębiorstw na rynku. Jednak chcąc podwyższyć umiejętności i zwiększyć produktywność pracowników, warto rozpatrywać ich potrzeby w indywidualny sposób. Miękki HR zorientowany jest wokół środków, które w znaczący sposób mogą zmotywować kadrę do efektywnego wykonywania obowiązków na rzecz przedsiębiorstwa. Personel traktowany jest więc w sposób podmiotowy. Usługi miękkiego HR często zlecane są outsourcerom. Podmiot zewnętrzny odpowiada wówczas za organizację szkoleń i kursów rozwijających umiejętności oraz kompetencje pracowników. Dzięki wsparciu profesjonalistów firma ma możliwość pozyskania najlepszych osób na konkretne stanowisko. To również świetny sposób, pozwalający zbudować dobry wizerunek na tle konkurencji. Szczegółowe informacje znaleźć można na stronie internetowej https://www.ca-staff.eu/uslugi/outsourcing-kadr.

Inne korzyści

Współpraca z zewnętrznym podmiotem może usprawnić funkcjonowanie wielu sektorów przedsiębiorstwa. Specjaliści dostosowują bowiem zakres usług do zapotrzebowania klienta. Zewnętrzna obsługa kadr często oferowana jest wraz z outsourcingiem płac. Dzięki temu firma otrzymuje kompatybilne usługi, które stanowią wsparcie dla pracowników oraz formę oszczędności pieniędzy przedsiębiorstwa. Podmiot zewnętrzny wykorzystuje w swoich działań sprawdzone metody, które zostały wypracowane w ramach współpracy z wieloma partnerami w Polsce oraz zagranicą. Proces wdrożenia zalecanych zmian nie jest czasochłonny, dzięki czemu szybko można zaobserwować oczekiwane efekty i udoskonalenia. Istotne jest również to, że outsourcerzy nie są powiązani z daną firmą, co ułatwia im merytoryczną oraz obiektywną ocenę przedsiębiorstwa. Na podstawie obserwacji przedstawiane są zalecane modyfikacje konkretnych obszarów.

Współpraca z partnerem zewnętrznym ma wiele zalet. Warto więc wykorzystywać nowoczesne rozwiązania biznesowe, by stać się silną konkurencją dla innych przedsiębiorstw.

(tekst i fot. mat. partnera)