22 września 2023

30 kg bursztynu na granicy w Zosinie. Jego wartość to ponad 300 tys.

Przemyt blisko 30 kg bursztynu udaremnili na przejściu granicznym w Zosinie funkcjonariusze lubelskiej Służby Celno-Skarbowej.

Reklamy

Samochód ciężarowy, którym granicę w Zosinie przekraczał mieszkaniec Ukrainy, wręcz naszpikowany był bursztynową kontrabandą.

Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej znaleźli tę kopalną żywicę m.in. w siedzeniach i pod siedzeniami, a także w bocznych ściankach pojazdu. Były to zarówno drobne, jak i duże bryły nieoszlifowanego bursztynu.

Reklamy

Wcześniej ciężarówka została przeskanowana na urządzeniu RTG, co potwierdziło, że ukryty jest w niej przemyt oraz ułatwiło funkcjonariuszom dotarcie do skrytek.

Rynkowa wartość bursztynu może sięgać nawet ponad 300 tys. zł.

Reklamy

Funkcjonariusze zajęli przemycany towar, a przeciwko obywatelowi Ukrainy wszczęli postępowanie karne skarbowe. Na poczet grożącej kary mężczyzna wpłacił 10 tys. zł.

W tym roku to kolejny już duży przemyt bursztynu udaremniony na granicy w Zosinie. W marcu funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej z Zosina wykryli w schowkach pojazdu osobowego okazałe bryły bursztynu o łącznej wadze 37 kg.


info i fot. Izba Administracji Skarbowej w Lublinie / MD


Zobacz też:

Hrubieszów: Szybka reakcja pozwoliła uratować mieszkającego samotnie 76-latka

Hrubieszów: Szybka reakcja pozwoliła uratować mieszkającego samotnie 76-latka


Zerknij na Instagram →