20 kwietnia 2024

30 lat hrubieszowskich Lechitów – część V

W niedzielę, dnia 15.09.2013 r. zespół wokalno – instrumentalny „Lechici” będzie obchodził 30.lecie swojej działalności. Wszystkich sympatyków oraz członków grupy młodzieżowej i starszej, którzy kiedyś śpiewali w zespole zaprasza się na uroczystość. Rozpocznie ją Msza św. w kościele pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Hrubieszowie o godz. 17.00. Poniżej część V Kalendarium i zdjęcia obejmujący lata 2000 – 2001.

 

Bliższych informacji o obchodach udziela kierownik artystyczny zespołu  Leszek Opała – kontakt z szefem  na głównej stronie internetowej zespołu – www.lechici.pl

 

Wstęp!

Ponad 30 lat, tyle minęło od pierwszych poczynań zespołu wokalno – instrumentalnego „Lechici”, powołanego przez organistę Leszka Opałę, wspieranego przez ks. prałata Andrzeja Puzona, działającego przy hrubieszowskiej parafii Matki Boskiej Nieustającej Pomocy.

Dnia 19.03.1983  r. ten zespół wokalno – instrumentalny po raz pierwszy wziął udział w obsłudze mszy świętej w Dzień Świętego Józefa. Podczas wielu występów, początkowo pod innymi nazwami, prezentując bogaty repertuar w przeróżnych miejscowościach, miejscach i okazji, zdobywając ciągle nowych wykonawców i słuchaczy, uzyskał wielkie uznanie i szacunek, o czym świadczą różne nagrody i wyróżnienia. Jednym ze słuchaczy był Wielki Polak – Papież Jan Paweł II! Czego dokonali, o czym, komu, kto, dlaczego i gdzie przedstawiali swój repertuar w latach 2000 – 2001 można dowiedzieć się z V części ich kalendarium.

 

Kalendarium – część V

– obejmująca lata 2000 – 2001,

zespołu instrumentalno – wokalnego „Lechici”

działającego przy parafii Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Hrubieszowie

pod kierownictwem p. Leszka Opały i wsparciu ks. Prałata ppłk Andrzeja Puzona <

 

Rok 2000

 

2000 – Nowy Rok z cyferką 2 z przodu rozpoczął się dla „Lechitów” od koncertów Kolęd i Pastorałek w hrubieszowskich szkołach: SP nr 1,  SP nr 2, SP nr 3, G nr 2, G nr 3 i  ZSE.

Repertuar:

Jingle bells,

Przy onej górze,

Bosy pastuszek,

Bracia patrzcie jeno,

Luli- laj,

Hej,

w Dzień Narodzenia, 

Oj, Maluśki,

Gore Gwiazdka,

Gwałtu, gwałtu,

Kołysanka N.M.P.,

Cicha Noc,

Cztery lata,

Adeste Fideles.

 

Wystąpili:

I. Szwanc,

B. Polak,

M. Sołtysiak,

M. Klimberzin,

S. Niemczyk,

M. Słupna,

A. Brzostowska,

J. Kaczkowska,

M. Dec,

K. Załuski,

P.Kasztelański,

L. Skowroński,

kier. muz. L. Opała,

prowadzenie ks. A. Puzon.

 

W Szkole Podstawowej nr 1 jako solistka zadebiutowała Aleksandra Opała – córka „szefa” Lechitów, zaśpiewała pastorałkę pt. „Bosy pastuszek”, za którą na I Otwartym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek w Szczebrzeszynie otrzymała II nagrodę.


2000 – W styczniu zespół „Lechici” dał koncerty kolęd w Równem i Włodzimierzu Wołyńskim na Ukrainie.

 

2000 – 30 I zespół obsłużył Mszę św. w Kościele św. Rodziny w Lublinie na Czubach, w miejscu, gdzie w 1987 r. odbywał swą wizytę Papież Jan Paweł II. Po mszy św. wystąpił z koncertem kolęd, który był nagrywany i emitowany przez TV Lublin. Pieśni bożonarodzeniowych zespołu można było także posłuchać w Radio Plus. Po południu Zespół wystąpił w Seminarium Duchownym. Po występie i wielu gratulacjach, uczestniczyli w  smacznym „kleryckim” obiedzie.

 

2000 – 1 III w HDK odbyła się uroczysta Sesja Rady Miejskiej poświęcona obchodom jubileuszu 600 – lecia Hrubieszowa. Zespół czynnie uczestniczył w niej występując z recitalem. Repertuar:

Hymn Narodowy,

Pieśń o moim mieście (sł. K. Kołtun, muz. L. Opała). Utwór ten został napisany specjalnie na tę okazję i wykonany po raz pierwszy.

Kolejne piosenki to:

O Ziemio Polska,

Hrubieszowska Ty Ziemico,

Tu jest mój Dom,

Jasnoniebieska(solistka I. Szwanc),

Życzymy, życzymy …

konferansjer – ks. Andrzej Puzon.

 

2000 – 25 III występ zespołu w Katedrze Zamojskiej w związku z VIII Rocznicą powstania Diecezji Zamojsko – Lubaczowskiej i obchodów Roku Milenijnego. Repertuar:

Dobre czasy,

wiersz w wykonaniu Beaty Polak,

Ona jest piękna,

Izrael, Pieśń o nienarodzonych,

Jasnoniebieska,

O Ziemio polska – wiersz B. Polak,

Panno pszeniczna, 

Zamojska najłaskawsza Pani …( pieśń wykonywana przez zespół po raz pierwszy), muz. L. Opała.

Recital transmitowany był przez Katolickie Radio Zamość.

 

2000 – 16 IV  tradycyjnie w Niedzielę Palmową zespół w poszerzonym składzie śpiewał podczas wszystkich Mszy św.- Pasję wg św. Mateusza.

Wykonawcy:

soprany:

Beata Polak,

Dorota Wysocka,

Marta Klimberzin,

Martyna Sołtysiak,

Marlena Huskowska,

Agnieszka Misiuk,

Emilia Sołtysiak,

Katarzyna Zając,

Anna Kokoszka,

Małgorzata Nosko,

Jolanta Fugiel,

Iwona Szwanc,

alty:

Marta Rozkal – Kuczyńska,

Małgorzata Adamus – Palatinus,

Beata Jaśniak,

Ewelina Tymecka,

Ewelina Serafin,

Małgorzata Hanc,

Justyna Kaczkowska,

Justyna Doda,

Katarzyna Godzisz,

A. Wojciechowska,

Aneta Brzostowska,

Krystyna Wojtowicz,

Marta Słupna,

tenory:

Reginald Kawalec,

Lech Serafin,

Krzysztof Załuski,

Tomasz Dąbrowski,

Łukasz Warenica,

Marcin Dec,

basy:

Sławomir Niemczyk,

Paweł Kasztelański,

Leszek  Skowroński,

Andrzej  Pachla,

Edmund  Brzycki,

słowa Chrystusa – ks. A. Puzon,

całość przygotował – L. Opała

 

2000 – 27 IV w 600 – lecie powstania naszego Miasta, w Krakowie w Katedrze Wawelskiejodbyła się uroczysta msza św. odprawiona w intencji mieszkańców Hrubieszowa. Mszę św. odprawił ks. dziekan A. Puzon, a kazanie wygłosił ks. K. Gawlik – proboszcz parafii św. Mikołaja w Hrubieszowie. Oprawę muzyczną zapewnił Zespół „Lechici” pod kier L. Opały. We mszy św. uczestniczył również znakomity i znany hrubieszowianin na stałe mieszkający w Krakowie – prof. Wiktor Zin z małżonką. Nie zabrakło też władz naszego miasta na czele z Burmistrzem p. Jarosławem Woźniakiem i jego zastępcą p. Zbigniewem Doleckim.

 

2000 – 5 V w Dziekanowie w miejscu I – szej siedziby Towarzystwa Rolniczego Hrubieszowskiego odbyły się uroczystości z okazji jubileuszu założenia tego Towarzystwa przez ks. St. Staszica. Zespół obsłużył mszę św. oraz wystąpił z recitalem, na który złożyły się pieśni religijne, ludowe i patriotyczne.

 

2000 – 14 V w Pławnicy k/Chełma zespół wystąpił z koncertem w czasie Zjazdu Wołynian – byłych mieszkańców Ziemi Lubomelskiej.

 

2000 – 20 V na Rynku Wielkim w Zamościu odbył się Festyn Radia Maryja pod hasłem „A to Polska właśnie”. Obecny był dyrektor Radia o. Tadeusz Rydzyk. „Lechici” obsłużyli mszę św. oraz dali koncert, podczas którego zaśpiewali m.in. pieśń pt. „Łaskawa Matko Boska” do słów i muzyki Elżbiety Przytuły.

 

2000 – 18 VI w „Jedności” ukazał się ciepły artykuł o osiągnięciach i przyjaciołach „Lechitów”.

 

2000 – szefa zespołu Leszka Opałę spotkała miła uroczystość i tort z 40 świeczkami z okazji jego urodzin. Kierownik musiał wzywać pomocy do zgaszenia tych świeczek jednym dmuchnięciem.

 

2000 – 27 VIII w piękną słoneczną niedzielę odbyły się w Hrubieszowie Dożynki Wojewódzkie. Przebojem Dożynek była pieśń wykonana przez „Lechitów” pt. „Plon niesiemy plon w Chrystusowy Dom” , była i poezja. Mszę celebrował ks. biskup J. Śrutwa w asyście dziekanów obu Dekanatów: ks. A. Puzona i ks. K. Gawlika.  Kazanie ks. A. Puzona było wielokrotnie przerywane gromkimi oklaskami. Korowód Dożynkowy przeplatany piosenkami „Lechitów” zakończył tę piękną uroczystość.

 

2000 – 3 IX Uroczystości Gminnych Dożynek odbyły się w Kułakowicach III. Oczywiście obsługa mszy św. i późniejsze występy były dziełem „Lechitów”, które przeplatano występami okolicznych artystów. Przydarzyła się też zabawna sytuacja, no przecież…kier. L. Opale, który przedstawiając się komuś z gospodarzy uroczystości, wstał, ale razem z krzesłem, bo przyczepiło mu się … do … „pupy” . Sytuacja ta wywołała w zespole burzę śmiechu nie wyłączając oczywiście zaskoczonego bohatera zdarzenia.

 

2000 – 10 IX to był pracowity dzień dla zespołu. Rano uczestnictwo w uroczystościach z okazji otwarcia nowych budynków Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Trzeszczanach. Wieczorem – Kościół o.o. Franciszkanów w Zamościu i inauguracyjny koncert XXI Zamojskich Dni Muzyki z zaprzyjaźnionym Chórem: Rezonans” i Włościańską Orkiestrą im. K. Namysłowskiego została wykonana Kantata nr 61 – „Nun komm, der Haider Heiland” J. S. Bacha.

 

2000 – 16 IX na zaproszenie Dyrektora Radia Maryja zespół wystąpił na Wałach Jasnogórskich w Częstochowie, gdzie odbyła się msza św. dla młodzieży, którą TV TRWAM   transmitowała na cały świat. Zespół m.in. zaśpiewał „To nasze święto” (w  tym solówka Lela „Śpiewając”). Członkowie zespołu zdobyli też autografy ważnych osobistości.

 

2000 – 17 IX wyjazd zespołu na Ukrainę do Torczyna, niestety była fatalna pogoda, mszę św. odprawił ks. A. Puzon i … zrobiło się ciepło w wypełnionym kościele. Później – smaczny obiad i „małe” zakupy.  Było jak zwykle wesoło przecież atmosferę tworzą ludzie.

 

2000 – październik. Z okazji Jubileuszu 600 – lecia naszego Miasta przed HDK odbył się festyn, podczas którego obok zaproszonych artystów z całej Polski i Ukrainy nie zabrakło i „Lechitów” . Koncert prowadzili Anna Dąbrowska i Jerzy Turewicz. Miłym akcentem byłowręczenie kierownikowi zespołu podziękowania i nagrody – albumu o ziemi hrubieszowskiej wydanego z okazji jubileuszu. Wystąpili:

I. Szwanc,

M. Nosko,

B. Polak,

M. Sołtysiak,

M. Klimberzin,

M. Dec,

K. Załuski,

L. Skowroński,

M. Słupna,

A. Brzostowska,

E. Tymecka,

J. Kaczkowska

 

2000 – W dn. 3/5 XI w HDK odbył się V Ogólnopolski Festiwal Pieśni Patriotycznej i Religijnej Wojska Polskiego. Wystąpiło aż 44 podmiotów wykonawczych z całej Polski. Uroczyste otwarcie odbyło się hymnem festiwalowym w wykonaniu „Lechitów”. Za całokształt pracy artystycznej zespół otrzymał od Burmistrza Miasta Hrubieszowa nagrodę w postaci wieży stereofonicznej. Podczas recitalu „Lechici” wystąpili z zespołem wokalno – instrumentalnym „Yago”, z którym odnowili współpracę po 10 latach ; m.in. zaśpiewano:

„Jesteś królem”,

„Zamek”.

Koncert prowadziła Hrubieszowianka „kpt.” Anna  Dąbrowska (dziennikarka TVP Lublin), z okazji jubileuszu Festiwalu płomienną mowę wygłosił ks. A. Puzon.

 

2000 – 11 XI Warszawa – występ zespołu w czasie uroczystości zorganizowanych z okazji Święta Niepodległości. Zespół został zaproszony przez prezesa Europejskiego Centrum Młodzieży i Rozwoju Demokracji Lokalnej. Główne uroczystości odbyły się w Galerii Porczyńskich im. Jana Pawła II. Szczególne wrażenie w wykonaniu „Lechitów” wywarła „Pieśń o nienarodzonych”, po zakończeniu, której nastąpiła „cisza”, a w chwilę potem … burza oklasków. Do Księgi Honorowej „Lechitów” wpisali się goście honorowi były Prezydent RP rezydującego w Londynie Ryszard Kaczorowski i Jego Eminencja ks. kardynał Józef Glemp, główny wizytator MEN – p. Krystyna Wojda. Następny występ zespołu nastąpił w Centrum Buisnes Club, a wieczorem w Pałacu Książąt Sapiehów, gdzie wieczorem odbył się Bal Niepodległościowy. ” Koncertowanie ” Lechitów zostało opisane w artykule miesięcznika „Jedność” w artykule pt; „Niepodległościowe śpiewanie Lechitów”, którego autorką była p. Marta Słupna.

 

2000 – 19 XI występ Zespołu w TV Regionalnej „Tu i Tam” z utworem a cappella pt. „Marsz wiedeński”. Program prowadziła hrubieszowianka Anna Dąbrowska z TV Lublin.

 

2000 – W studio „Yago”  – „Lechici” nagrali trzy kolędy:

– „Miłość w maleńkiej osobie” – sł. I. Szwanc, muz. L. Opała,

– „Nie było miejsca dla Ciebie” – sł. Mateusz Jeż,

– melodia nowosądecka, „Wigilijną cichą noc” – nieznany autor.

Była to część materiału, który jest przygotowywany do nagrania płyty.

 

2000 – Po wigilijnej kolacji, o północy udział zespołu w uroczystej Pasterce.

 

2000 – 29 XII zespół wykonał kolędy na spotkaniu opłatkowym w Urzędzie Miasta.

 

2000 – śpiewano w składzie:

Leszek Opała – kierownik muzyczny;

sopran:

Iwona Szwanc,

Małgorzata Nosko ( Lebiedowicz),

Beata Polak,

Martyna Sołtysiak,

Marta Klimberzin,

alt:

Marta Słupna,

Aneta Brzostowska,

Agata Wojciechowska,

Ewelina Tymecka,

Justyna Kaczkowska;

tenor:

Marcin Dec,

Krzysztof Załuski,

Tomasz Dąbrowski,

Łukasz Warenica;

bas:

Leszek Skowroński,

Sławomir Niemczyk,

Paweł Kasztelański.

 

Rok 2001

 

2001 – W dn. 2/3 II z okazji rozstrzygnięcia II Etapu Konkursu Wiedzy Patriotycznej zespół „Lechici” gościł w Warszawie. Wśród znanych osobistości obecni byli m.in. arcyksiężna niemiecka i marszałek Sejmu p. Maciej Płażyński, którzy zostali rodzicami chrzestnymi syna rodziny państwa Rokoszów – Kuczyńskich. Chrztu udzielił Prymas Polski Kardynał J. Glemp. Pan Leszek Opała przez kilkanaście minut był … ministrem, pomyłkowo wzięty za byłego Kuratora z Lublina p. Sprawkę. Jak twierdził było mu nawet bardzo miło, więc być może kiedyś …?

 

2001 – 23 III Chełm Lubelski –  koncert zespołu w III Powiatowym Przeglądzie Pieśni i Poezji Religijnej i Patriotycznej w składzie:

I. Szwanc,

P. Kasztelański,

M. Nosko,

B. Polak,

M. Klimberzin,

M. Sołtysiak,

M. Słupna,

A. Brzostowska,

E. Tymecka,

A. Wojciechowska,

J. Kaczkowska,

M. Dec,

K. Załuski,

L. Skowroński;

w repertuarze:

Młodością Kolumbów,

Krakowiaki – na Wawel,

Jasnoniebieska,

Psalm 129,

Wiązanka melodii krakowskich,

Piechota,

Raduje się serce,

Izrael,

Jezus (I. Szwanc),

Zamek,

Żeby Polska,

Mix rozrywkowy,

To nasze święto,

Marsz

 

2001 – 8 IV zespół przedstawił opis męki Chrystusa – Pasji wg św. Mateusza.

 

2001 – 6 V w Dziekanowie zespół „Lechici” po raz drugi wystąpił z recitalem podczas uroczystości zorganizowanej w 185 rocznicę założenia TRH; za swój występ otrzymalipodziękowania w postaci dyplomu i smacznego obiadku.

 

2001 – 6 i 12 V występ w Parku Miejskim pod pomnikiem Bolesława Prusa podczas obchodów „Dnia Godności Osoby Niepełnosprawnej Intelektualnie”. Za co również były podziękowania w postaci dyplomów od pani A. Laskowskiej – dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego im. prof. Zofii Sękowskiej w Hrubieszowie.

 

2001 – 19 V  Rynek Wielki w Zamościu – recital zespołu w hołdzie Prymasowi Tysiąclecia kard. S. Wyszyńskiemu pod hasłem Zamojszczyzna z Radiem Maryja. Do kroniki wpisu dokonali: ks. bp. J. Śrutwa, o. P. Andrukiewicz z Radia Maryja i Prezydent Zamościa M. Grzelaczyk.

 

2001 – maj. Zostały zakupione nowe organy, z czego oczywiście najbardziej był zadowolony organista  i jednocześnie kierownik „Lechitów” p. Leszek Opała, więc pozwolił sobie zrobić kilka zdjęć z nowym sprzętem.

 

2001 – 20 V na zaproszenie dowódcy JW w Hrubieszowie płk. Edwarda Bargieły zespół pojechał do Trzciańca na poligon. Tam w kaplicy polowej obsłużyli Mszę św. dla żołnierzy, a później  – obiad i zabawa z muzyką przygotowaną przez chłopaków  – „Lechitów”.

 

2001 – 26/27 V w Hrubieszowie VI Nadbużańskie Spotkania Artystyczne pod patronatem Burmistrza Miasta. Za wspaniały występ zespół otrzymał podziękowania od Starosty i Burmistrza w postaci dyplomu!

 

2001 – 17 VI „Lechici” uczestniczyli w uroczystościach odpustowych w parafii Świętego Brata Alberta w Przewodowie.

 

2001 – Zespół został zaproszony do Krakowa do oprawy XV Międzynarodowego Festiwalu Orkiestr Wojskowych oraz Pikniku Militarnego.

 

2001 – 26 VIII „Lechici” wystąpili podczas Gminnych Dożynek w Natalinie k/ Kamienia.

 

2001 – W dn. 15/16 IX odbyła się Wizytacja Kanoniczna ks. bp. J. Śrutwy, która nawiązywała do Wizytacji ks. bp. Stefana Wyszyńskiego 55 lat wcześniej. Występ „Lechitów” podczas mszy św. rozpoczęła pieśń  „Abba – Ojcze”, którą podjęło wojsko z 2 Pułku Rozpoznawczego w Hrubieszowie oraz lud. Został również poświęcony sztandar dla Gimnazjum nr 2 w Hrubieszowie noszące imię ks. Kard. Stefana Wyszyńskiego. Przy śpiewie Nie bój się, wypłyń na głębię” oraz „My jesteśmy na ziemi światłem Twym” młodzież uniosła do góry zapalone kaganki – widok był wzruszający.

 

2001 – 19 IX w HDK odbyła się uroczystość wręczenia Patentów – Weterana Walk o Wolność i Niepodległość Ojczyzny. „Lechici” wystąpili tam z recitalem. Po występie były podziękowania i gratulacje. Jeden z uczestników spotkania p. Józef Krzyżanowski dziękując za prezentowany repertuar odczytał swój wiersz napisany na serwetce podczas recitalu:

„A może by do Hrubieszowa

Gdzie pieśnią krzepią nas „Lechici”

Melodia swojska cię zachwyci

I pamięć wróci – ta wrześniowa

I zalśni w słońcu mundur szary

Serce zabije w weteranach –

Żyje wciąż pieśń – niezapomniana

Której tak chętny młody – stary

A może by do Hrubieszowa

Co pieśń i pamięć wiernie chowa”.

 

2001 – 27 IX udział w uroczystościach Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej w Kościele p.w. Matki Bożej Królowej Polski w Lublinie. Na ręce ks. dziekana A. Puzona wpłynęły piękne podziękowania za wspaniały występ „Lechitów”.

 

2001 – 17 X – Msza św. i oprawa muzyczna „Lechitów” w Horodle z okazji poświęcenia budynku Straży Granicznej.

 

2001 – 8/10 XI HDK VI Ogólnopolski Festiwal Pieśni Patriotycznej i Religijnej w Hrubieszowie. Wśród solistów  I miejsce wyśpiewał Adam Rymarz z Krakowa, a spośród zespołów –  „Yago” z Klubu Garnizonowego w Hrubieszowie, wyróżnienia specjalne: Zespół „Nicoluas” z HDK oraz zespół „Lechici” otrzymali nagrody z rąk dowódcy 2 Korpusu Zmechanizowanego Gen. Dyw. Mieczysława Stachowiaka. Była również i nagroda  dla  dziekana Dekanatu  Hrubieszów Północ ks. mjr. A. Puzona. Nagrody te wręczono za podtrzymanie narodowych tradycji polskiej kultury płynącej z pieśni religijnej i patriotycznej, za duży wkład pracy i za organizację imprezy.

 

2001 – W grudniu zespół nagrał czwartą już kasetę pt. „Kolędujmy Panu” składającą się z przedmowy ks. A. Puzona,

repertuar:

Na niebie gwiazdka lśni (sł. I. Szwanc),

O Gwiazdo Betlejemska,

Oj maluśki,

Przy onej górze,

Nie było miejsca,

Gwałtu ! Gwałtu!

Pastuszkowie,

Miłość w maleńkiej osobie (sł. I. Szwanc),

Cztery lata,

Bosy Pastuszek,

Gore Gwiazda,

Wołyńska pastorałka,

Wigilijną cichą nocą. 

Aranżacja : L. Opała i T. Momot.

Śpiewali:

soprany:

M. Klimberzin,

M. Nosko,

B. Polak,

I. Szwanc, 

E. Sołtysiak,

M. Sołtysiak;

alty:

A. Brzostowska,

Katarzyna Godzisz,

J. Kaczkowska,

M. Słupna,

E. Tymecka,

A. Wojciechowska; 

tenory:

T. Dąbrowski,

M. Dec,

Łukasz Warenica,

K. Załuski;

basy:

P. Kasztelański,

L. Skowroński,

P. Szabat

oraz dziecięcy zespół „Lechitki” z solistami:

Aleksandra Opała,

Karolina Suchecka,

Agnieszka Szwanc,

Natalia Tymecka.

Nagranie zrealizowano w studio Yago, realizator Mariusz Telicki.

 

2001 – 13 XII koncert w HDK z okazji Jubileuszu 10 – lecia Hrubieszowskiego Towarzystwa Muzycznego, którego „Lechici” są honorowym członkiem.

 

2001 – 20 XII w zimowy bardzo mroźny wieczór przed kościołem garnizonowym zespół nagrywałkolędy dla TV – 3 Lublin.

 

2001 – śpiewano w składzie:

Leszek Opała – kierownik muzyczny;

sopran:

Iwona Szwanc,

Małgorzata Nosko ( Lebiedowicz),

Beata Polak,

Martyna Sołtysiak,

Emilia Sołtysiak,

Marta Klimberzin;

alt:

Marta Słupna,

Aneta Brzostowska,

Agata Wojciechowska,

Ewelina Tymecka,

Justyna Kaczkowska;

tenor:

Marcin Dec,

Krzysztof Załuski,

Tomasz Dąbrowski,

Łukasz Warenica;

bas:

Leszek Skowroński,

Sławomir Niemczyk,

Paweł Kasztelański.

 

cdn.

 

Kroniki i stronę internetową zespołu,

na wysokim poziomie prowadziła i prowadzi długoletnia członkini „Lechitów” p. Marta Słupna, na podstawie, których, kalendarium

Opracował – Marek Ambroży Kitliński (mak)

Na zdjęciu – Lechici z ojcem Rydzykiem.




O 30-leciu Lechitów czytaj tutaj:

30 lat hrubieszowskich Lechitów!

30 lat hrubieszowskich Lechitów – część II

30 lat hrubieszowskich Lechitów – część III

30 lat hrubieszowskich Lechitów – część IV