30 lat po maturze – zjazd absolwentów Staszica

„Są miejsca, czasy i ludzie, których się nie zapomina…” W myśl tego powiedzenia,02.05.2014r. w LO im ks. Stanisława Staszica w Hrubieszowie, 30 lat po maturze odbył się zjazd absolwentów naszej szkoły. Na uroczystość przybyli maturzyści 1984 oraz grono pedagogiczne z tamtych lat.

Reklamy

Od momentu, gdy koleżanki i koledzy zaczęli przekraczać progi szkoły, witać się ze sobą, rozpoznawać dawne twarze, w powietrzu unosiła się mgiełka pozytywnej energii. Wspaniała atmosfera udzielała się następnym i następnym przybywającym na to spotkanie. Wielu z nich przyjechało z różnych zakątków Polski i świata (z Niemiec, Anglii, Włoch, a nawet z Dubaju).

Serdecznie przywitaliśmy naszych nauczycieli. To niebywałe, że po tylu latach zechcieli nas zaszczycić swoją obecnością!

Gdy popłynęły strofy wiersza „Mój skrawek nieba” hrubieszowskiej poetki – Małgorzaty Skowron, niejednemu uczestnikowi zakręciła się w oku łezka wzruszenia. Ten powrót do przeszłości ozdobiły również ponadczasowe słowa i nuty: „Niech żyje bal”, „Twarze”, „Czas jak rzeka płynie”, „Ale to już było”.

Odczytaliśmy pozdrowienia od naszych koleżanek i kolegów, którzy nie mogli przyjechać na zjazd.

Obecnym na spotkaniu pedagogom, wraz z podziękowaniami, wręczyliśmy symboliczną różę.

Wspomnieliśmy również profesorów i kolegów, którzy odeszli.

Po zrobieniu pamiątkowych fotografii, przy kawie i ciastku wszyscy rozmawialiśmy, śmialiśmy się i rozmawialiśmy… Ożyły dawne wspomnienia o czasach młodości „chmurnej i durnej”, o latach pięknych i niezapomnianych. Dobry nastrój zabraliśmy ze sobą do restauracji „Staropolska” i żywiliśmy się nim do rana. W gronie pozytywnych osób przeżyliśmy wiele sympatycznych chwil, które skrzętnie schowaliśmy w albumie naszych wspomnień.

W imieniu Komitetu Organizacyjnego Zjazdu najserdeczniej dziękuję naszym szanownym pedagogom, którzy wzięli udział w uroczystości. Dziękuję również wszystkim przybyłym koleżankom i kolegom za to, że chciało im się chcieć 🙂

 

Renata Staniec – członkini Komitetu Organizacyjnego Zjazdu

FOTO: Sławomir Kędziera