35-latek uratowany przed zamarznięciem

Oficer dyżurny hrubieszowskich policjantów otrzymał wczoraj telefoniczne zgłoszenie, że przy ulicy Wodnej na śniegu leży mężczyzna. Policjanci odnaleźli przemarzniętego człowieka nieopodal rzeki. 35-letni mieszkaniec gminy Hrubieszów miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Został zatrzymany do wytrzeźwienia w policyjnym areszcie. Gdyby nie szybka reakcja świadka oraz policjantów mogłoby dojść do wychłodzenia organizmu.

Reklamy

Wczoraj po godzinie 17: 00 oficer dyżurny hrubieszowskiej komendy otrzymał telefoniczne zgłoszenie, że przy ulicy Wodnej, na śniegu leży mężczyzna. Policjanci odnaleźli przemarzniętego człowieka nieopodal rzeki. Po przewiezieniu go do Komendy Policji okazało się, że 35-letni mieszkaniec gminy Hrubieszów ma ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Został zatrzymany do wytrzeźwienia w policyjnym areszcie.
 
Gdyby nie reakcja mieszkanki Hrubieszowa, która przechodziła nieopodal i zauważyła leżącego mężczyznę, sen na ponad 20 stopniowym mrozie zapewne zakończyłby się dla niego tragicznie.  Policjanci każdego dnia kontrolują miejsca, w których mogą przebywać bezdomni. Sprawdzają pustostany, ogródki działkowe, informują o możliwości skorzystania z pomocy specjalnych ośrodków, które wszystkim potrzebującym oferują nocleg i ciepły posiłek.
 
Przy tej okazji ponownie apelujemy do Państwa nie bądźmy obojętni wobec osób, które znalazły się w trudnej sytuacji. Pamiętajmy, że osoby leżące na przystankach czy ławkach w parku, zwłaszcza będące pod wpływem alkoholu, również potrzebują naszej uwagi i pomocy. Niestety policjanci nie mogą dotrzeć wszędzie. Nie przechodźmy obojętnie obok osób znajdujących się w sytuacji zagrażającej ich życiu lub zdrowiu. Czasami jeden telefon 997, 112 lub pogotowia ratunkowego może uratować komuś życie. 
 
 
Do chwili obecnej na terenie całego województwa lubelskiego z powodu wychłodzenia zmarło 15 osób. 
 
 
 
Źródło: KPP w Hrubieszowie (mł.asp. Edyta Krystkowiak)