5-lecie działalności Stowarzyszenia Amazonki

Hrubieszowskie Amazonki już od pięciu lat wspierają się wzajemnie w walce z chorobą. 18 czerwca stowarzyszenie obchodziło jubileusz swojej działalności. Główne sobotnie uroczystości poprzedziła msza św. odprawiona w Sanktuarium Matki Bożej Sokalskiej.

Reklamy

Na spotkaniu, które odbyło się w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego uczestnikami byli zaproszeni goście z lokalnych władz samorządowych, duchowni, zaproszone amazonki z klubów z Lublina, Zamościa, Poniatowej i Łęcznej, przedstawicielka Konwentu Seniorów Czesława Witek z Kielc oraz osoby zaprzyjaźnione.

Reklamy

Obchody otworzyła Prezes Zarządu Stanisława Aranowska, która podsumowała 5 lat działalności. Jubileusz był okazją do wręczenia odznaczeń osobom, które aktywnie pracują w stowarzyszeniu lub wspierają jego działalność. Najwyższe – „kryształowe łuki” od Kapituły Honorowego Łuku – otrzymały: Stanisława Aranowska obecna prezes oraz Barbara Tomczyk – pierwsza prezes i założycielka stowarzyszenia. Łuki te wręczyła przedstawicielka kapituły Czesława Witek. Zarząd stowarzyszenia uhonorował „bursztynowym łukiem” osoby, które wspomagają działalność stowarzyszenia: Pana Burmistrza Tadeusza Garaja, Pana Starostę Józefa Kuropatwę, Naczelnika Wydziału Spraw Społecznych w Starostwie Pana Jerzego Czerwa, Panią Marię Piwko – rehabilitantkę, Panią Wiolettę Pukos – psycholog. Dyplomami i podziękowaniami wyrażono wdzięczność wielu osobom za podanie pomocnej dłoni w trudnych chwilach a „srebrnym łukiem” wyróżniono aktywne członkinie stowarzyszenia.

Były przemówienia gości, życzenia, gratulacje, kwiaty i poczęstunek. Obchody przebiegały w miłej i sympatycznej atmosferze. Na zakończenie uroczystości wystąpiły ze specjalnie przygotowanym programem dzieci ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Hrubieszowie.

W ramach integracji w godzinach popołudniowych odbyła się wycieczka do Gródka i Czumowa zakończona wspólnym grillowaniem na terenie gościnnego pałacu w Czumowie.

Członkinie Stowarzyszenia dziękują za wsparcie materialne, rzeczowe i współpracę w zorganizowaniu uroczystości:
– panu Marianowi Pawlakowi – gospodarzowi pałacu w Czumowie,
– panu Józefowi Wojczukowi – właścicielowi „Szałasu”,
– pani Annie Wiśniewskiej – nauczycielce z ZS nr 1,
– pani Beacie Fabrowskiej – nauczycielce ze Szkoły Podstawowej nr 2,
– Firmie AMOENA

***