5 sposobów na to, jak utrzymać zdrową sylwetkę pracując w biurze – poznaj biurko z regulacją wysokości

O tym, że praca w biurze sprzyja gromadzeniu dodatkowych kilogramów, wie każda osoba, która rozpoczęła swoją karierę za biurkiem. Siedzący tryb życia, przekąski i brak ruchu w pracy mogą przynieść tragiczne konsekwencje. Dowiedz się jak temu zaradzić – poznaj biurka z regulacją wysokości.

Reklamy


1. Nie podjadaj

Jednym z najczęstszych błędów popełnianych przez osoby, pracujące w biurach jest ciągłe podjadanie. Praca umysłowa, szczególnie wykonywana przed komputerem praktycznie non stop pobudza nasz apetyt. Bardzo łatwo wpaść wtedy w ciąg podjadania, ciasteczek, słonych przekąsek czy innych tuczących smakołyków. Dlatego warto jeść solidne, pełnowartościowe posiłki, które nasycą nas na wiele godzin. Wtedy prawdopodobnie uda nam się uniknąć napadów głodu w międzyczasie. Jeśli już musimy sięgać po przekąski, zawsze wybierajmy zdrowe opcje, orzechy, owoce lub pokrojone warzywa z dodatkiem hummusu.


2. Pij dużo wody

Kolejnym krokiem do zachowania zgrabnej sylwetki jest odpowiednie nawodnienie organizmu. Pijąc dużo płynów nie odczuwamy głodu tak szybko  i jemy znacznie mniejsze porcje. Dodatkowo woda poprawia też koncentrację. Czy wiesz, że mózg składa się w 80% z wody? Dlatego zawsze warto nawadniać organizm. Pamiętaj jednak, żeby unikaj słodzonych płynów takich, jak soki z koncentratów, gazowane napoje, wody smakowe czy mrożone shaki z dużą ilością cukru i bitej śmietany. Niestety woda w takiej formie, nie przynosi nic dobrego dla naszej sylwetki.


3. Dbaj o aktywność fizyczną

Innym bardzo ważnym aspektem w trosce o zdrową sylwetkę w pracy, jest ruch. Szczególnie przy siedzącym trybie życia, musimy co najmniej 30 min dziennie poświęcić na ćwiczenia lub inna aktywność fizyczną. Wiemy jak ciężko jest znaleźć czas na siłownię w środku tygodnia, szczególnie, że treningi tam najczęściej trwają minimum półtorej godziny. To oraz czas stracony na dojazd najczęściej, zabier nam już praktycznie cały czas wolny. Dlatego Warto postawić na drobne aktywności w ciągu dnia, a na treningi poświęcić dwa lub trzy wieczory w tygodniu. Przyjazd do pracy rowerem, spacer na lunch lub wybranie schodów zamiast windy. Pamiętajmy też, że kalorie spalamy również chodząc po sklepach czy pływają na basenie. Aktywność fizyczna nie musi być uciążliwa i nieprzyjemna.


4. Wypróbuj biurka z regulacją wysokości

Hitem ostatnich miesięcy, jest nowość na polskim rynku czyli biurka z regulowaną wysokością. Wiesz, że pracując na stojąco, w ciągu dnia możesz spalić nawet ⅓ kalorii więcej! Ten trend przyszedł do nas z zachodu, gdzie ogromne firmy takie jak Google, już lata temu odkryły, że zmieniając pozycję w pracy jesteśmy zdecydowanie bardziej kreatywni, efektywni oraz po prostu lepiej się czujemy. Siedzenie jest bardzo nienaturalną postawa dla naszego ciała, tym bardziej szkodliwe jest spędzanie w takiej pozycji kilkunastu godzin dziennie. Warto wstać, szczególnie w pracy gdzie może pomóc to nie tylko naszemu zdrowiu (stanie zmniejsza ryzyko zawału i innych chorób krążenia) ale również poprawia jakość naszej pracy.


5. Stawiaj na zdrowe wybory

Ostatni sposób jest zarazem najprostszy i najtrudniejszy. To sztuka zdrowych wyborów. Warto być świadomym i podejmować świadome wybory. Większość z nas wie co jest najlepsze dla naszego ciała. Dlatego stawiajmy na zdrowe i naturalne posiłki, wybierajmy ruch,a nie pasywność i od czasu do czasu wstańmy, żeby pomóc naszemu ciału działać w taki sposób, do jakiego zostało stworzone.

Artykuł powstał we współpracy z firmą elevodesk, producentem biurek regulowanych elevogrande.

 

fot. mat. sponsora