50 – lat TRH

Hrubieszów

Reklamy

Z okazji Jubileuszu 50 – lecia Towarzystwa Regionalnego Hrubieszowskiego ukazały się pocztówki, znaczek do klapy, wspaniały Medalion, książkowa monografia. Wszystkie te pozycje można jeszcze nabyć w biurze TRH, mającego siedzibę w Dworku Du Chateau w Hrubieszowie.

Na jednej z pocztówek widnieje popiersie Stanisława Staszica (patrona TRH) z kościoła p.w. św. Mikołaja z Hrubieszowa. Na drugiej jest wizerunek Medalionu, wyprodukowanego z okazji przytaczanego Jubileuszu, projektu Janiny Kaczmarczyk – Szkutnik, odlanego w brązie przez Witolda Długosza w Lublinie.

Oczywiście, pocztówki można również wysłać do rodzin i znajomych, szczególnie mieszkających poza Hrubieszowem, przez co, zapewne sprawimy im dużą przyjemność. Znaczek do klapy można dobrze przymocować, ponieważ posiada nakrętkę. Monografia na 198 stronach zawiera w 7 rozdziałach wiedzę o działalności TRH i jego ludziach od roku 1960, a nawet wcześniej, jest mnóstwo zdjęć – działaczy, medali, obrazów, z różnych uroczystości itp. No, a wspaniały Medalion, może być spokojnie ozdobą każdego domowego salonu lub innego pokoju, stowarzyszenia, towarzystwa, organizacji itp.

***

Opracował – mak
Na zdjęciu – Pocztówka z Medalionem.