51 olimpiada Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym

Warszawa

Reklamy

W dniach 13-14 marca w Warszawie odbyła 51 olimpiada Wiedzy o Polsce i
Świecie Współczesnym na poziomie centralnym. Wśród 120 uczestników, którzy przeszli 2 kolejne etapy i zakwalifikowali się do zawodów na poziomie centralnym znalazł się uczeń Liceum Ogólnokształcącego im. ks. St. Staszica Sławomir Folusz, który uzyskał tytuł finalisty olimpiady.

***

Reklamy

Bardzo ważnym wydarzeniem dla Sławka i jego opiekunki Pani Edyty Wolańczuk była wizyta w Pałacu Prezydenta RP Pana Lecha Kaczyńskiego, któremu towarzyszyła Pani Maria Kaczyńska. Zwracając się do olimpijczyków i ich nauczycieli prezydent podkreślił, że edukacja polityczna ma w demokratycznym państwie ogromne znaczenie. W drugiej części spotkania prezydent odpowiadał na pytania z sali, m.in. o to, czy polityk, żeby być skuteczny, musi zrzec się swoich zasad moralnych?

W uroczystym zakończeniu 51. edycji Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym, które zorganizowano w niedzielę na Uniwersytecie Warszawskim wzięli udział marszałek Sejmu Bronisław Komorowski i wicepremier, prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego Waldemar Pawlak. Marszałek tłumaczył młodzieży, że jedną z najważniejszych cech dobrego polityka jest odwaga. Natomiast wicepremier , oceniając poziom wiedzy tegorocznych olimpijczyków, zwrócił uwagę, że „ich zainteresowanie polityką nie jest powierzchowne”. „Nieprawdą są opinie, że młodzi Polacy mało interesują się polityką” – zauważył Waldemar Pawlak..

Gratulujemy Sławkowi i życzymy wiele innych sukcesów na dalszej drodze edukacyjnej.

***

Info i foto:
ZS nr 2 w Hrubieszowie