610 lat Miasta Hrubieszowa w Gimnazjum nr 2

Hrubieszów

Reklamy

W dniu 10 grudnia 2010 roku w Gimnazjum nr 2 w Hrubieszowie odbyło się spotkanie poświęcone 610 rocznicy nadania praw miejskich naszemu miastu. Z tej okazji Samorząd Uczniowski zorganizował pod opieką wychowawców klas IIIA i IIIB cykl konkursów poświęconych historii i współczesności Hrubieszowa.

30 listopada przedstawiciele wszystkich klas uczestniczyli w lekcji przeprowadzonej przez pracownika Muzeum im. Stanisława Staszica. 9 grudnia odbył się konkurs wiedzy „Hrubieszów – moje miasto” oraz konkurs plastyczny na najciekawszy plakat promujący Hrubieszów.

Reklamy

Poszczególne klasy przygotowały również prezentacje poświęcone sławnym hrubieszowianom i legendy związane z naszym miastem.

Wyniki posczególnych konkursów:

Konkurs wiedzy „Hrubieszów – moje miasto”
I miejsce – klasa IIA
II miejsce – klasa IB
III miejsce – klasa IIIB

Konkurs na najciekawszy plakat promujący Hrubieszów
I miejsce – klasa IIA
II miejsce – klasa IIIB
III miejsce – klasa IIIA

Konkurs na najciekawszą prezentację
I miejsce – klasa IIIB
II miejsce – klasa IIIA

Konkurs na najciekawiej zaprezentowaną legendę – wkrótce rozstrzygnięcie 🙂

GALERIA »

***

Tekst: V-ce Przew. SU Gim 2 – Paulina Kleczkowska
Foto: Gimnazjum nr 2