8 + siedem

Hrubieszów

Reklamy

W dniu 26 marca 2010 roku uczniowie klasy I Lb Zespołu Szkół nr 1 w Hrubieszowie wzięli udział w przedstawieniu teatralnym, w którym wystąpiły osoby niepełnosprawne, uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej w Hrubieszowie, które tworzą grupę integracyjną „8 + siedem”.

***

W dniu 26 marca 2010 roku uczniowie klasy I Lb Zespołu Szkół nr 1 w Hrubieszowie o profilu socjalnym pod opieką wychowawcy – p. Beaty Tomaszczuk wzięli udział w przedstawieniu teatralnym zorganizowanym przez p. Magdę Sielicką w Hrubieszowskim Domu Kultury z osobami niepełnosprawnymi, uczestnikami Warsztatów Terapii Zajęciowej w Hrubieszowie, którzy tworzą grupę integracyjną „8 + siedem”. W nastroju zadumy i refleksji, osoby z różnymi dysfunkcjami recytowały poezję ks. J. Twardowskiego. Nastrój pogłębiał wystrój (palące się świeczki, półmrok).

Wszyscy aktorzy byli wspaniali, zachwycali widownię własną interpretacją tekstów.

Młodzież przede wszystkim mogła zobaczyć, że niepełnosprawność nie musi być barierą, a osoby „sprawne inaczej” potrafią się realizować.

Spotkanie z p. Magdą Sielicka i osobami z grupy „8+siedem” zaowocowało zainteresowaniem teatrem i współpracą z grupą młodzieży klasy I Lb.

***

Opr.: Beata Tomaszczuk

zobacz zdjęcia »