8. przedświąteczna Zbiórka Żywności Caritas. Tak, pomagam!

W dniach 13 i 14 marca, w piątek i w sobotę Caritas w Polsce prowadzi ósmą przedświąteczną zbiórkę żywności pod hasłem: „Tak, POMAGAM!”. Zbiórka prowadzona jest również w hrubieszowskich supermarketach.

Reklamy

 

Podczas wielkanocnej zbiórki, która jest przeprowadzana w supermarketach i sieciach handlowych w całej Polsce, wolontariusze zbierają artykuły spożywcze z długim terminem przydatności do spożycia z których placówki Caritas przygotują świąteczne posiłki i paczki dla osób ubogich.

Przedmiotem zbiórki są artykuły codziennej potrzeby takie jak: mleko, mąka, cukier, makaron, ryż, płatki kukurydziane, herbata, słodycze oraz konserwy mięsne i rybne, a także środki czystości.

Paczki żywnościowe z artykułami spożywczymi trafią w pierwszej kolejności do rodzin będących w trudnej sytuacji materialnej – informuje zastępca dyrektora Caritas Polska ks. Marek Dec.

Wielkanocna zbiórka prowadzona będzie w sklepach sieci Biedronka, POLOmarket, Lewiatan, hipermarketach Carrefour, w sklepach Społem, Netto, ABC, Auchan, Intermarche, Jedynka, Piotr i Paweł, Real, Stokrotka, Tesco i wielu innych.

Akcję dożywiania osób ubogich można również wesprzeć wysyłając SMS pod charytatywny numer 72052 z hasłem POMAGAM, koszt to 2,46 z VAT.