Ach, co to był za tydzień!

Hrubieszów Miniony tydzień przebiegał w Punkcie Przedszkolnym w Stefankowicach (działającym w ramach projektu „Przedszkole w Mojej szkole – Wilczęta” realizowanym ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki) pod znakiem uroczystości i wyjazdu dostarczając wielu wrażeń.

Reklamy

***

Reklamy

Mikołajki

W dniu 07.12.2009 r. odwiedził nasze dzieci Mikołaj. Z trudem wszedł po schodach na górę dźwigając wór pełen prezentów. Dzieci pełne obaw, ale z ciekawością odbierały swoje upominki. Niektóre nawet przemogły strach i usiadły na kolanach u Mikołaja. Na zakończenie zrobiono wspólne pamiątkowe zdjęcie, żeby Mikołaj wiedział, kogo za rok ma odwiedzić.

Dni Otwarte

Zgodnie z harmonogramem projektu w miesiącu grudniu zorganizowano dni otwarte, dające możliwość zwiedzenia przedszkola przez osoby z zewnątrz. Połączono je z uroczystym otwarciem przedszkola i pasowaniem na przedszkolaka. Po uroczystym powitaniu gości przez dyrektora Szkoły Podstawowej p. Marzennę Litwiniuk-Mizerską, przewodniczącą grupy nieformalnej „Sosenka” Janinę Mróz oraz przewodniczącą Rady Rodziców Katarzynę Kodeniec na scenę wyszli główni bohaterowie tego dnia, nasze przedszkolaki, ubrani w koszulki z logo projektu.

Przygotowane przez p. Jolantę Bagińską i p. Elżbietę Mazurek pokazywały jak pięknie liczą, dzielą imiona na sylaby, mówią wiersze i śpiewają.

Zaś pod okiem p. Agnieszki Łaszkiewicz-Chrastiny wykazywały się znajomością angielskich słówek. Goście nagrodzili występ gromkimi brawami. Później dzieci przebrały się w odświętne stroje i odbyło się pasowanie na przedszkolaka, którego dokonał Wójt Gminy Hrubieszów, p. Jan Mołodecki. Zanim dzieci przebrały się w kolejne stroje, czas gościom umilał występ szkolnych chirliderek . Gdy na scenę wpadł psotny wietrzyk i opowiadał wszystkim o pewnej wymarzonej krainie, przedszkolaki przebrane za przeróżne postacie pokazywały mieszkańców tego wymarzonego miejsca. Na zakończenie występów przybyła przebrana za wróżkę autorka bajek p. Edyta Zarębska i wraz z mężem Robertem Zarębskim prowadzili spotkanie z dziećmi, w którym opowiadali jak się pisze bajki i jak powstają ilustracje. Następnie odbyło się uroczyste otwarcie przedszkola. Przecięcia wstęgi dokonał Wójt gminy Hrubieszów pan Jan Mołodecki. Zaproszeni goście mogli zwiedzić Punkt Przedszkolny i wpisać się do księgi pamiątkowej. Prezenty od gości i uroczysty obiad zakończyły to spotkanie.

Zaszczycili nas swoją obecnością:
Władze gminy Hrubieszów na czele z Wójtem p. Janem Mołodeckim,
przedstawiciele Sanepidu, Straży Pożarnej, Policji, Nadleśnictwa Strzelce, dyrektorzy szkół, emerytowani nauczyciele na czele z dyrektorem p. Jerzym Litwiniukiem, grono pedagogiczne Szkoły Podstawowej w Stefankowicach, przedstawiciele samorządu wiejskiego oraz organizacji pozarządowych działających na terenie naszej wsi.
Dziękujemy wszystkim serdecznie za przybycie .

Wyjazd do teatru

W dniu 11.12.2009 roku pojechaliśmy na wycieczkę do Lublina. Zgodnie z programem najpierw udaliśmy się do teatru im. J. Ch. Andersena na spektakl „Przygody pszczółki Mai”. Wspaniała gra aktorów, przepiękne kostiumy, żywa akcja i dostosowana do jej tempa muzyka to główne atuty tego przedstawienia, które wywarło na nas niezapomniane wrażenia. Wbrew naszym obawom przedszkolaki z ogromnym zaciekawieniem obserwowały to co się działo na scenie żywo reagując. Przed ogromną choinką w holu teatru zrobiono pamiątkowe zdjęcie. Później udaliśmy się do Centrum Zabaw „Fiku Miku”. I tu dopiero okazało się, jak wytrzymałe są nasze dzieci. Skoki do piłek, wspinaczka, zjazdy trwały godzinę czasu, ale dla niektórych i to było za mało. Zmęczeni, ale zadowoleni z wycieczki późnym wieczorem wróciliśmy do domu.

Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia składamy wszystkim życzenia ciepłych, zdrowych i pogodnych świąt, a wszystkim dzieciom z terenu naszej gminy życzymy, by spełniły się ich marzenia i w nadchodzącym Nowym 2010 Roku mogły uczęszczać do takich przedszkoli jak nasze.

W imieniu Zarządu projektu
Mróz Janina

_________________________________________________

zobacz zdjęcia »

_________________________________________________

Hrubieszow LubieHrubie 2009