Agata Buta stypendystką Marszałka Województwa Lubelskiego

Hrubieszowianka Agata Buta, uczennica IV klasy (dyplomowej) Lubelskiej Szkoły Jazzu i Muzyki Rozrywkowej II stopnia, otrzymała stypendium Marszałka Województwa Lubelskiego w dziedzinie „muzyka”.

Reklamy

 

Stypendia z zakresu kultury na 2018 rok przyznane

Zarząd Województwa Lubelskiego 13 marca zatwierdził wyniki prac komisji ds. rozpatrywania wniosków stypendialnych, przyznając stypendia dla osób zajmujących się twórczością artystyczną, upowszechnianiem kultury i opieką nad zabytkami.

W ramach środków finansowych określonych w budżecie Województwa Lubelskiego, przeznaczonych na realizację systemu stypendialnego w 2018 roku, Zarząd Województwa udzielił wsparcia finansowego twórcom z terenu naszego województwa, pragnącym doskonalić swój kunszt artystyczny. W zdecydowanej większości to młodzi ludzie z terenu województwa lubelskiego.

Kwota rozdysponowana na stypendia wyniosła 144 920 zł, która pozwoliła na udzielenie pomocy finansowej w podejmowanych działaniach artystycznych 142 osobom. O stypendia Województwa Lubelskiego w sumie ubiegało się 196 osób.

Dziedziny, w których młodzi artyści aplikowali o stypendia to: teatr, plastyka, muzyka, film, literatura, fotografia, taniec artystyczny (balet, teatr tańca).

 

źródło: lubelskie.pl