Agata Buta z Hrubieszowa walczy o finał Festiwalu „Zaczarowana Piosenka”

Festiwal jest organizowany pod patronatem Fundacji Mimo Wszystko Anny Dymnej i Telewizji Polskiej. Agatka o festiwalu dowiedziała się dzięki działaniom promocyjnym w lokalnych mediach, które prowadzili Marzena Miśkiewicz i Piotr Arkadiusz Szymański ze stowarzyszenia Art-Avanti. Pierwsza informacja o festiwalu dotarła dzięki portalowi LubieHrubie.

Reklamy

Agatka pomimo choroby – świetnie śpiewa ! (choruje na Młodzieńcze Idiopatyczne Zapalenie Stawów – przyp. red.). Postanowiła wziąć udział i przesłać piosenkę do Telewizji Polskiej. Udało się, dostała zaproszenie do półfinału.

Agata Buta ma 15 lat i jest uczennicą II klasy Gimnazjum w Zespole Szkół Miejskich nr 3 w Hrubieszowie i VI klasy Społecznego Ogniska Muzycznego w klasie fortepianu u p. Leszka Opały. Jej pasją jest śpiew i taniec. Od wielu lat tańczy i śpiewa w Zespole Pieśni i Tańca Ziemi Hrubieszowskiej. Swoje umiejętności wokalne kształci zarówno w szkole pod czujnym uchem p. Anety Franke, jak i w Hrubieszowskim Domu Kultury pod opieką p. Krzysztofa Gumieli. Wielokrotnie brała udział w lekcjach wokalnych p. Piotra Szymańskiego – muzykologa i spec. emisji głosu – Członka Zarządu Stowarzyszenia Art Avanti wspierającego działania fundacji Anny Dymnej. Uczestniczyła również w znakomitych warsztatach wokalnych prowadzonych przez Bartka Cabonia, certyfikowanego trenera wokalnego światowej metody Speech Level Singing, absolwenta wokalistyki Wydziału Jazzu i Muzyki Estradowej UMCS. Od niedawna rozwijaniem jej zdolności wokalnych zajął się p. Adam Szabat – nauczyciel Akademii Śpiewu Voice Moore w Hrubieszowie.

Reklamy

Agata jest laureatką wielu konkursów piosenki dziecięcej i młodzieżowej, w tym także piosenki francuskiej – języka francuskiego uczy się już od wielu lat w Fundacji Kultury i Przyjaźni Polsko – Francuskiej im. Krystyny i Stefana Duchateu w Hrubieszowie. Agatka, to niewątpliwie utalentowana dziewczyna, życzymy, aby nadal rozwijała swoją pasję i serdecznie gratulujemy.

 

(Pas)

 

Na zdjęciu – Agata Buta w czasie tegorocznego koncertu WOŚP w HDK.