Agencja pracy tymczasowej. Jak wybrać oferty pracy krótkoterminowe?

W obecnych czasach praca tymczasowa coraz bardziej zyskuje na popularności i jest coraz częstszą praktyką w polskich firmach. Chociażby w ubiegłym roku agencje pracy tymczasowej będące członkami Polskiego Forum HR, zatrudniły niemal 200 000 pracowników dla swoich klientów. Dodatkowi, tymczasowi pracownicy potrzebni są w przedsiębiorstwach przede wszystkim z uwagi na wzrost sprzedaży, produkcji, czy też przed rozpoczęciem sezonu.

Reklamy

Pracodawcy mogliby sami odpowiadać za cały proces rekrutacji nowych osób. Jednakże, o wiele wygodniejszym rozwiązaniem jest oddanie tego zadania solidnej i profesjonalnej agencji pracy tymczasowej. Pojawia się jednak pytanie, jak wybrać dobrą agencję pracy? Na co zwrócić uwagę i jakie kompetencje powinna posiadać taka agencja pracy tymczasowej, aby zapewnić swojemu klientowi odpowiednią kadrę i przyczynić się do właściwego rozwoju jego biznesu?

Agencja pracy tymczasowej a kompleksowość usług

Bardzo istotnym czynnikiem jest kompleksowość wsparcia oferowanego przez agencje pracy tymczasowej w obszarze zarządzania zasobami ludzkimi. Dzięki szerokiemu wachlarzowi usług pracodawca może przerzucić cały proces rekrutacji i zatrudnienia na agencję pracy, a samemu skupić się na kluczowych działaniach swojej firmy. Można powiedzieć, że agencja pracy tymczasowej przejmuje obowiązki działów HR i kadr.

Reklamy

W zakresie usług takiej agencji znajdują się między innymi takie działania, jak analizowanie lokalnego rynku pracy, dobór kandydatów, rozmowy kwalifikacyjne z wybranymi osobami, publikowanie ogłoszeń, działania promocyjne na różnych kanałach, przeprowadzanie testów kompetencji, dopełnianie formalności związanych z podpisaniem umowy przez kandydata, a także naliczanie i wypłacanie wynagrodzeń. Ponadto, podmiot taki również odprowadza podatki, składki ZUS, zajmuje się rozliczaniem PIT czy też przechowywaniem i archiwizowaniem akt osobowych. Agencja pracy tymczasowej może również przejąć obowiązek wdrożenia nowego pracownika, przeprowadzenia szkolenia BHP czy planowania grafików i ewidencji czasu pracy.

Dzięki przekazaniu tych wszystkich obowiązków profesjonalnej agencji pracy tymczasowej klientowi zapewnione jest poczucie bezpieczeństwa i gwarancja, że odpowiedni specjaliści rozpoczną pracę na czas, a kwestie formalno-prawne zostaną dopełnione z odpowiednim wyprzedzeniem.

Agencje pracy tymczasowej znajdziesz na: https://grupaprogres.pl/

Agencja pracy tymczasowej – co jeszcze warto wiedzieć

Jak właściwie działa taka agencja pracy tymczasowej? Otóż, przyjmuje ona zlecenia od pracodawców, czyli swoich klientów. Taki podmiot zlecający musi opłacić zarówno wykonywanie określonych zadań przez kandydata, jak i cały proces rekrutacji. Na koszty poniesione przez agencję ma wpływ bardzo dużo czynników. Całkowity koszt, który uregulować musi pracodawca, obejmuje: wynagrodzenie netto pracownika, odprowadzenie składek i podatku, koszty związane z rekrutacją, opieka administracyjno-prawna oraz koszt wymaganych badań lekarskich.

­

(tekst i fot. mat. partnera)