Akademia Bezpiecznego Puchatka w hrubieszowskiej Jedynce – ZDJĘCIA

W roku szkolnym 2020/2021, wzorem lat ubiegłych, w Szkole Podstawowej nr 1 im. Bolesława Prusa w Hrubieszowie, realizowany był program profilaktyczny „Akademia Bezpiecznego Puchatka”.

Reklamy

Uczestnikami zajęć byli uczniowie klasy Ia (wych. p. Katarzyna Sztuk) oraz klasy Ib (wych. p. Małgorzata Sidorska), którzy wzięli udział w spotkaniu z panem Policjantem oraz w cyklu zajęć edukacyjnych, przeprowadzonych przez pedagoga szkolnego na podstawie scenariuszy dostarczonych przez organizatora programu.

Podczas zajęć on-line przeprowadzonych w miesiącu grudniu na platformie Microsoft Teams, uczniowie powtórzyli wszystkie zdobyte wiadomości, dotyczące bezpiecznego poruszania się po drodze, bezpieczeństwa w szkole i w domu, bezpieczeństwa podczas korzystania z Internetu oraz w kontakcie z nieznajomymi osobami.

Reklamy

Pierwszoklasiści wspólnie rozwiązywali Test Bezpieczeństwa, stanowiący podsumowanie programu, oraz otrzymali link do testu, dzięki któremu rozwiązali test wspólnie z rodzicami.

Szkoła otrzymała Certyfikat za udział w programie, zaś wszyscy pierwszoklasiści pamiątkowe dyplomy. Naszym najmłodszym uczniom życzymy, aby zdobyta podczas zajęć wiedza, zaowocowała w codziennym, bezpiecznym życiu.

Koordynator „Akademii Bezpiecznego Puchatka”

Marta Kuczyńska, pedagog szkolny

(fot. SP nr 1)


Zobacz też:

Dzieci z hrubieszowskiej Jedynki dokarmiają ptaki zimą – ZDJĘCIA

Dzieci z hrubieszowskiej Jedynki dokarmiają ptaki zimą – ZDJĘCIA

LubieHrubie na Twitterze