Kapituła konkursu „Szkoła Innowacji” zdecydowała o przyznaniu I Liceum Ogólnokształcącemu im. ks. Stanisława Staszica w Hrubieszowie wyróżnienia w kategorii „Innowacyjna Inicjatywa” za prowadzenie zajęć w ramach Akademii Staśka.

Reklamy

Pierwsze zajęcia Akademii Staśka odbyły się w październiku 2018 roku z inicjatywy nauczycielki biologii p. Marty Krupy oraz jej wychowanków z klasy biologiczno – chemicznej.  Zamysłem twórców było pokazanie jak fascynujący i ciekawy jest świat nauk przyrodniczych uczniom hrubieszowskich szkół podstawowych. Uczniowie biol-chemu przygotowywali niezliczone pomoce naukowe oraz doświadczenia pod okiem swojej wychowawczyni, a następnie pokazywali je na zajęciach młodszym kolegom i koleżankom. Bardzo szybko wieść o zajęciach rozniosła się po mieście, a frekwencja zaczęła przekraczać  najśmielsze oczekiwania organizatorów. Ogromna pasja, ciekawość świata oraz zamiłowanie do nauki stały się głównymi wyznacznikami zajęć, i co ciekawe,  zaczęły przynosić obopólne korzyści.  Uczniowie szkół podstawowych mieli okazję zobaczyć i  wziąć udział w wielu eksperymentach i doświadczeniach, natomiast licealiści przekonali się, jak trudne bywa przekazywanie wiedzy. Po niespełna kilku zajęciach Akademii Staśka do uczniów biol-chemu i ich wychowawczyni dołączyli uczniowie innych klas i nauczyciele. Zajęcia stały się wielodziedzinową podróżą naukową  łączącą pokolenia i pokazującą, że nauka nie musi być ani nudna ani żmudna.

Do tej pory, w ramach Akademii Staśka, odbyło się 12 spotkań. Chcielibyśmy kontynuować naszą inicjatywę, dlatego też liczymy na Was przyszli pierwszoklasiści. Aby działać z nami nie musicie być omnibusami, wystarczy chęć współpracy, entuzjazm i odrobina kreatywności.

Reklamy

info i fot. LO Staszic