Akcesoria obronne, czyli co można kupić w sklepie militarnym?

Akcesoria obronne przede wszystkim kojarzą się nam z zaawansowaną bronią palną, prochową lub wiatrową. W praktyce, zwłaszcza ta ostatnia, nie jest stosowana do obrony bezpośredniej, mimo, że można ją kupić w sklepie militarnym.

Reklamy

 

Co można znaleźć w sklepie militarnym?

Asortyment sklepu militarnego jest – pod względem środków obrony bezpośredniej, bardzo rozbudowany. Oto produkty, które można najczęściej w nim spotkać.

1. Broń hukowa – może mieć dowolną formę. Najczęściej spotykanym jej rodzajem są oczywiście imitacje broni palnej. Niemniej, w asortymencie sklepów o tematyce militarnej, można znaleźć również inne jej formy, takie jak np. granaty, czy petardy. Oprócz samej broni, dobry sklep militarny oferuje również amunicję hukową, dostosowana do konkretnych rodzajów pistoletów hukowych.

2. Race pistoletowe – to forma sygnalizacji, która opiera się na racach – środkach świetlnych, których zadaniem jest osygnalizowanie miejsca pobytu, bądź też krótkotrwałe oświetlenie otoczenia (np. w nocy).

3. Pałki teleskopowe – doskonale sprawdzają się w roli środków obezwładniających. Ich wytrzymała konstrukcja pozwala na krótkotrwałe ogłuszenie przeciwnika. Niektóre z nich posiadają bardziej zaawansowaną konstrukcję, np. z zaimplementowaną latarką.

4. Paralizatory – ze względu na ciągłą tendencję do zmniejszania układów elektronicznych, paralizatory elektryczne nie muszą być jedynie zamknięte w klasycznej, prostokątnej obudowie. Niektóre z nich zaimplementowano np. w latarkach.

5. Kajdanki – umiejętnie założone, umożliwiają szybkie obezwładnienie przeciwnika na dowolny czas. W ofercie sklepów militarnych można znaleźć zarówno tradycyjne, metalowe rozwiązania, jak również ich odmianę treningową, przeznaczoną dla początkujących.

Podsumowanie

Środki służące do obrony bezpośredniej, które można znaleźć w polskich sklepach militarnych, są bardzo złożone i mają charakter wielopłaszczyznowy. Ich zadaniem nie jest zabicie przeciwnika, lecz jego czasowe wyeliminowanie. Jest to szczególnie ważne w sytuacjach zagrożenia życia.

Sklep militarny- https://www.zielonysklep.pl/

 

(tekst i fot. mat. sponsora)