Akcja „Góra Grosza” w ZS nr 1

Już po raz kolejny przyłączyliśmy się do ogólnopolskiej akcji „Góra Grosza” – to już XIV edycja. Jak co roku, jej organizatorem było Towarzystwo „Nasz Dom”. Patronat sprawowało Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Reklamy

W naszej szkole akcję „Górę Grosza” przeprowadził Samorząd Uczniowski. Jej celem jest zbieranie funduszy na pomoc dla istniejących Domów Dziecka, tworzenie nowych Rodzinnych Domów Dziecka, programów terapeutycznych dla dzieci osieroconych i pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną.

Najdrobniejsze monety zebrane w tak dużej ilości mogą stworzyć ogromny fundusz, dzięki któremu udzielona zostanie istotna pomoc bardzo wielu rówieśnikom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej. Tym samym uświadamiamy młodzieży, że powinniśmy być wrażliwi i nieobojętni na los innych, że powinniśmy się zjednoczyć dla wspólnego dobra i wspólnego celu.

Monety zbierane były w dniach: 25. 11- 06.12.2013 r. do puszek. Następnie Samorząd Uczniowski pod bacznym okiem opiekuna i korzystając z pomocy uczennic kl. IItb  i  IIe policzył uzbierane pieniądze uwzględniając ilości monet o poszczególnych nominałach. W związku z dużą liczbą zebranych monet operacja ich zliczenia zajęła aż dwa dni. Była to trudna i żmudna praca, ale sprawiała wiele zadowolenia.

Podczas XIV edycji akcji „Góra Grosza” w Zespole Szkół  nr 1w Hrubieszowie zebrano 8367 sztuk monet o łącznej wartości 369 złotych. 

W styczniu 2014 r. zebrane środki, za pośrednictwem firmy kurierskiej zostały przekazane Towarzystwu „NASZ DOM” w Warszawie.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za udział oraz zaangażowanie w akcję „Góra Grosza”. Cieszymy się, że los innych dzieci nie jest Wam obojętny i zapraszamy ponownie, za rok.

 

Katarzyna Skawińska

fot. ZS nr 1