Akcja „Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę” do końca roku

W Hrubieszowie trwa zbiórka darów w ramach akcji Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę. Prowadzą ją pracownicy filii nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej „Zielony kot”, wspomagani przez wolontariuszy ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego i druhowie Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej.

Reklamy

Oprócz stałych wolontariuszy, także wśród darczyńców są osoby, które co roku przekazują dary. To m.in. pracownicy urzędu skarbowego czy miejscowej przychodni zdrowia. 

– Zamierzamy prowadzić naszą akcję do końca roku, ale mamy nadzieję, że najwięcej uda nam się zebrać przed wigilią, tak by przekazać dary jeszcze przed świętami – mówi koordynator sztabu głównego akcji w „Zielonym kocie” Anna Grochecka-Staniak. Najbardziej potrzebne są produkty żywnościowe, środki czystości, zabawki i artykuły szkolne, a także, po uzgodnieniu z przedstawicielami sztabu, odzież. – Wszystkie dary trafią do rodzin, podopiecznych hrubieszowskiego sądu rodzinnego, który zajmuje się m.in. rodzinami wielodzietnymi, lub do osób, które choćby chwilowo, z powodu wypadków losowych, potrzebują wsparcia – dodaje Anna Grochecka-Staniak.

Główny sztab akcji w „Zielonym kocie” przy ul. Polnej 16 jest czynny w poniedziałki, wtorki i piątki między 8.00 a 16.00, w środy od 12.00 do 20.00 oraz w czwartki od 8.00 do 20.00. Dary można przekazywać także do filii nr 3 i 4 oraz siedziby głównej MBP przy ul. 3 Maja, która jest czynna w poniedziałki od 10.00 do 16.00, wtorki między 12.00 a 20.00, środy i piątki od 7.00 do 16.00, czwartki między 7.00 a 20.00 oraz w soboty od 8.00 do 14.00.

Inicjatorami, organizowanej już po raz dwudziesty, akcji są Polskie Radio Lublin i lubelski oddział Telewizji Polskiej.


źródło: ias24.eu